Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

KWK Marcel: Związkowcy blokują załadunek węgla w zakładzie przeróbczym

Facebook Twitter

W KWK Marcel w Radlinie związkowcy blokują załadunek węgla w zakładzie przeróbczym. Na torach stać będą do czwartkowego poranka. Kopalnia połączona jest z Koksownią Radlin należącą do Jastrzębskiej Spółki Węglowej, do obu zakładów prowadzi jeden tor, dlatego też nie ma możliwości blokady wywozu węgla, jak to się dzieje w innych kopalniach Polskiej Grupy Górniczej.

Klaudiusz Dębowski: My blokujemy załadunek węgla na zakładzie przeróbczym, ponieważ my nie możemy blokować toru wyjazdowego, bo jest tor główny który idzie w Polskę.

Radio 90: Ile wagonów nie wyjdzie i nie zostanie załadowanych?

Klaudiusz Dębowski: Trudno mi powiedzieć, mogą to być 2-3 pociągi to jest około 20-30 wagonów na jeden pociąg. Będziemy się zmieniać, do tego protestu przyłączyły się wszystkie związki na kopalni Marcel, robimy to rotacyjnie, jest nas około 10-15 osób cały czas na blokadzie, w sumie to będzie 50-60 osób.

A z przewodniczącym Sierpnia 80 w kopalni Marcel w Radlinie rozmawiał Arkadiusz Żabka. Blokada to efekt braku porozumienia między związkami zawodowymi a zarządem PGG w sprawie rekompensat dla pracowników za pracę w weekendy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2022