Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Marklowicach trwa dostarczanie pakietów wyborczych

Facebook Twitter

W Marklowicach trwa dostarczanie pakietów wyborczych do mieszkańców. Decyzją rządu w gminie, jako jednej z dwóch w Polsce, odbędzie się wyłącznie głosowanie korespondencyjne.

wyniki wyborów

Od kilku dni Urząd Gminy w Marklowicach pracuje na maksymalnych obrotach. Wszyscy urzędnicy zostali zaangażowani w pracę przy wyborach. Do środy (24.06.) mieszkańcy mieli czas, aby zgłosić zamiar głosowania. Mogli to robić osobiście, mailowo, wysyłając SMS lub telefonicznie. Chęć głosowania wyraziło ponad 2800 osób. To około 1/3 wszystkich mieszkańców.

Teraz trwa dostarczanie pakietów wyborczych. Zawierają one kartę do głosowania, instrukcję, oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu oraz kopertę zwrotną. Po oddaniu głosu należy kartę do głosowania umieścić w kopercie z napisem „Koperta na kartę do głosowania” i ją zakleić. Niezaklejenie koperty oznacza, że nie będzie ona uwzględniona przy ustalaniu wyników głosowania.

Mieszkańcy pakiet mogą dostarczyć do specjalnych skrzynek Poczty Polskiej na terenie Marklowic, w Urzędzie Gminy lub w swoim lokalu wyborczym.

Więcej na temat korespondencyjnego głosowania w piątek (26.06.) w porannej rozmowie w Radiu 90, naszym gościem będzie Tadeusz Chrószcz, wójt Marklowic.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024