Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Owsiszczach otwarto klub „Senior plus”

Facebook Twitter

Miejscowość znajduje się w gminie Krzyżanowice, kilkaset metrów od polsko czeskiej granicy. Na potrzeby klubu zaadaptowano pomieszczenia na parterze przedszkola. Teraz najmłodsi i najstarsi mieszkańcy będą spędzać czas w jednym budynku.

Mieszkańcy są zadowoleni:

Wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki wierzy, że klub będzie tętnił życiem:

Mamy aktywnych seniorów, mamy trzy koła emerytów i koła gospodyń wiejskich, gdzie też emeryci są skupieni, oni są dość aktywni, spotykają się. Dotychczas nie mieli miejsca wspólnego dla całej gminy, postaraliśmy się to zmienić, mieliśmy do zagospodarowania pomieszczenia po uczniach szkoły. W związku z tym skorzystaliśmy z dofinansowania Wydziału Polityki Społecznej i powstał klub.

„Senior plus” to rządowy program. Klub, który od wczoraj (24.09.) działa to jeden z 40 klubów, jakie powstaną na Śląsku, jeżeli samorządy zechcą w nich uczestniczyć:

Jesteśmy przy granicy Polski, a jeżeli chodzi o program „Senior plus” jesteśmy w środku. Dlatego, że trwa on do 2020 roku. Zostały nam jeszcze dwa lata do realizacji, miejmy nadzieję, że nadal będzie dużo chętnych i program będzie spełniał swoje zadanie. To zależy od gmin, bo to one wnioskują do nas o ośrodki z tego programu i my udzielamy dotacji.

Seniorzy w klubie mają dostęp między innymi do w pełni wyposażonej kuchni, internetu i 10 laptopów. Jest też pomieszczenie do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych. Gmina Krzyżanowice otrzymała 150 tysięcy dofinansowania, sama wykładając około 40 tysięcy złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj