Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W piątek kolejny protest rolników. Lotnisko Pyrzowice zostanie zablokowane [MAPY]

Facebook Twitter

Protest rolników - przed nami kolejna odsłona. W piątek (23.02.) rolnicy zablokują dojazd na lotnisko. Jeśli na ten dzień planowaliście dojazd do Pyrzowic weźcie pod uwagę utrudnienia. Utrudnienia spodziewane są od 10.00 do 15.00.

Protest rolników zablokuje w piątek lotnisko w Pyrzowicach
Lotnisko w Katowicach Pyrzowicach fot. Piotr Adamczyk

Protest rolników – teraz zablokują dojazd do lotniska

Chodzi o odcinek od ronda na DK78 i S1 do ronda z ulicą Piłsudskiego. To tam właśnie będą jeździć rolnicy. Dojazd o lotniska będzie możliwy poprzez alternatywne trasy. Kierować na nie będzie policja oraz inne służby uprawnione do kierowania ruchem.

Dojazd od strony Tarnowskich Gór dla samochodów osobowych, będzie możliwy z DK78 w ulicę Męczenników, następnie ulicą Wolności w kierunku portu. Dla pojazdów ciężarowych przejazd będzie możliwy w kierunku trasy S1 lub dalej DK78. Alternatywną trasą, dla ominięcia utrudnień, będzie możliwość przejazdu DW 913 w kierunku DK86 w Będzinie. Od strony Siewierza należy kierować się w Mierzęcicach w stronę trasy S1/A1, a w przypadku dojazdu do lotniska, należy skręcić w ulicę Gminną/Wspólną i dalej przez ulicę Siedliska w kierunku portu. Do portu lotniczego będzie również możliwość dojazdu przez Nową Wieś w powiecie będzińskim.

Policja prosi wszystkich o właściwe zaplanowanie podróży do lotniska oraz zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych, a także sygnałów dawanych przez policjantów i inne służby uprawnione do kierowania ruchem pojazdów.

Dojazd do lotniska, od strony Tarnowskich Gór dla samochodów osobowych, będzie możliwy z DK78 w ulicę Męczenników, następnie ulicą Wolności w kierunku portu.

Dla pojazdów ciężarowych przejazd będzie możliwy w kierunku trasy S1 lub dalej DK78. Alternatywną trasą, dla ominięcia wskazanych utrudnień, będzie możliwość przejazdu DW 913 w kierunku DK86 w Będzinie.

Od strony Siewierza, aby ominąć powstałe utrudnienia, należy kierować się w Mierzęcicach w stronę trasy S1/A1, a w przypadku dojazdu do lotniska, należy skręcić w ulicę Gminną/Wspólną, a następnie Kolejową i dalej przez ulicę Siedliska w kierunku portu.

Do portu lotniczego będzie również możliwość dojazdu przez Nową Wieś w powiecie będzińskim, skręcając z DK78 w ulicę Wojska Polskiego i kierując się w ulicę Osiedle, a następnie ulicę Siedliska.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj