Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Radiu 90 powtarzamy: Jedzenie po świętach nie może się zmarnować

Facebook Twitter

Jeśli sporo zostało wam bożonarodzeniowych przysmaków, podzielcie się z potrzebującymi. Gdzie można zawieźć dania z naszych lodówek? Sprawdź!

Na jedzenie ze świątecznych stołów czekają jadłodzielnie w naszym regionie. Specjalna szafa, w której można zostawić posiłki stoi terenie parafii pw. św. Józefa Robotnika przy ul. Wodzisławskiej w Rybniku. Nasza reporterka rozmawiała z tymi, którzy oddają jedzenie:

– usłyszała Monika Sokołowska od rybniczan dzielących się posiłkiem po świętach.

W Jastrzębiu szafkę i lodówkę znajdziecie na ulicy Wielkopolskiej, na małym parkingu za sklepem. W Wodzisławiu lodówka stoi na osiedlu XXX-lecia. Urządzenie można znaleźć obok budynku administracji, a służy wymianie jedzenia, tzn. jedni wkładają produkty do lodówki, a osoby potrzebujące je stamtąd zabierają. Dzielić posiłkami można się przez 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę.

Świąteczne potrawy przyjmuje też Towarzystwo im. Brata Alberta Koło Wodzisławskie – Schronisko dla bezdomnych mężczyzn”, które ma swoją siedzibę przy ul. Rzecznej 24. Akcja „Podziel się posiłkiem z bezdomnymi” trwa do jutra (28.12.). Jeśli sami nie możemy dostarczyć jedzenia do wyznaczonego punktu, wystarczy zgłosić się do wolontariuszy i to oni odbiorą je od nas.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj