StartWiadomości

W Rybniku odbędzie się 3. Diktand Godki Ślōnskij

Dyktando będzie podzielone na grupy wiekowe, a w kwestii zapisu języka śląskiego obowiązywać będą zasady opracowane przez zespół kodyfikacji języka śląskiego. Przewidywane są również nagrody rzeczowe i pieniężne za zajęcie czołowych miejsc.

Demokratyczna Unia Regionalistów Śląskich gorąco zaprasza na 3. Diktand Godki Ślōnskij P.M. Łysohorskygo Ondry pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery.

Diktand odbędzie się 27 maja

Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie jest dla wszystkich zainteresowanych i ma na celu promocję języka śląskiego wśród mieszkańców ziemi śląskiej, a także poznanie języka śląskiego w jego żywej formie. Wydarzenie ma mieć wprawdzie formę egzaminu, ale o charakterze edukacyjnej zabawy.

Jak podkreślają organizatorzy celem jest tutaj edukacja społeczeństwa na gruncie kulturowym poprzez zabawę w dobrej atmosferze. Dyktando będzie podzielone na grupy wiekowe, a w kwestii zapisu języka śląskiego obowiązywać będą zasady opracowane przez zespół kodyfikacji języka śląskiego. Przewidywane są również nagrody rzeczowe i pieniężne za zajęcie czołowych miejsc.

Podczas wydarzenia dodatkową atrakcją będzie również możliwość zapoznania się ze znaną wystawą kulturalną „Silesius”, powstałą z inicjatywy europosła Marka Plury. Planowane są również inne występy artystyczne, nawiązujące do tematyki śląskiej.

Zostaw komentarz