Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Warszawie szpital na Stadionie Narodowym, w Katowicach w MCK

Facebook Twitter

Po Warszawie, gdzie budowany jest szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym, dzisiaj potwierdzono informację, że taki też pojawi się na Śląsku. Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w sejmie wskazał lokalizację takiego szpitala, zostały wybrane budynki Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

Jak mówi Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody Śląskiego, trwają konsultacje z ekspertami, w jaki sposób ma zostać stworzony szpital w tym miejscu.

Rzeczywiście, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach zostało wskazane jako lokalizacja na szpital tymczasowy. Tak naprawdę jeszcze za wcześnie, aby mówić o szczegółach, a nie można spodziewać się, że od jutra pierwsi pacjenci chorujący na koronawirusa będą tam przewożeni i leczeni. Od kilku dni trwają intensywne, niemalże całodobowe zespoły kryzysowe z udziałem ekspertów, doradców, a to przede wszystkim są lekarze, którzy pracują intensywnie nad stworzeniem planu strategii funkcjonowania tak dużego przedsięwzięcia, jakim jest szpital tymczasowy.

Pierwszy szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19, który powstanie na Stadionie Narodowym, będzie mieścił 500 łóżek.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj