Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W weekend ruszy szpital tymczasowy

Facebook Twitter

Dobiega końca budowa pierwszego szpitala tymczasowego w województwie śląskim. W czwartek (26.11) rozpoczęły się odbiory techniczne obiektu. Potrwają do piątku.

Pierwszy w naszym województwie szpital tymczasowy tworzony jest w hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Ustawiany jest ostatni sprzęt, doposażane są gabinety zabiegowe. Jak informuje Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego, w weekend do placówki mogą trafić już pierwsi pacjenci. Jak dodaje

Przez specjalną stronę internetową www.szpitaldlaslaska.pl zgłosiło się 600 ochotników do pracy w szpitalach tymczasowych na terenie województwa śląskiego. Wśród osób, które pomagać będą pacjentom, są również ratownicy górniczy.

Pierwsze umowy z lekarzami i pielęgniarkami oraz pozostałą kadrą zostały już nawiązane, dodatkowe wsparcie dawać będą nam ratownicy górniczy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz z Polskiej Grupy Górniczej. Z każdej z tych spółek 50 ratowników będzie pracować się nie tylko w szpitalach tymczasowych, ale również na oddziałach covidowych w szpitalach na terenie województwa. Tutaj nie trzeba nikogo przekonywać, że to najlepsza kadra do opieki nad pacjentami chorującymi na koronawirusa. Ratownicy posiadają doświadczenie medyczne, a do tego jeszcze doświadczenia w zakresie sytuacji kryzysowych, także pacjenci, którzy trafią do szpitala tymczasowego, mogą czuć się naprawdę bezpiecznie.

Zaawansowane są też prace przy dwóch kolejnych planowanych w regionie szpitalach tymczasowych. Znajdują się one w Pyrzowicach i Ustroniu. Gotowość do przyjmowania pacjentów mają osiągnąć z początkiem grudnia.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024