Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wakacje w bibliotece w Rybniku. Letnia czytelnia pod wierzbą w Smolnej

Facebook Twitter

Rusza w pierwszy piątek lipca, czyli w tym tygodniu. Od 15.00, co tydzień, można przyjść z własną książką lub gazetą, ale można tez skorzystać ze zbiorów filii numer 8 rybnickiej biblioteki. To jeden z punktów cyklu: Wakacje w bibliotece.

mat.prasowe

Czytanie w plenerze, na kocyku, także możliwe z dziećmi: dla nich placówka również udostępnia książkowe propozycje. Powtórzmy: czytelnia pod wierzbą zaprasza od piątku, 7 lipca.To jeden z punktów wakacji w bibliotece w Rybniku.

Wakacje w bibliotece. Harmonogram:

  • BIBLIOTEKA GŁÓWNA, ul. Szafranka 7

Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-11 lat będą się odbywać w Oddziale dla dzieci i młodzieży, w lipcowe poniedziałki, środy i piątki, od godz. 11:00 do 13:00. Podczas zajęć dzieci zostaną zaproszone do niesamowitego świata książek, poznają mnóstwo przyrodniczych ciekawostek, wykonają fantastyczne prace plastyczne, rozwiną wyobraźnię, kreatywność i spostrzegawczość, a także poćwiczą współdziałanie w grupie.

Zapisy na tygodniowe turnusy przyjmowane są od 12 czerwca w godzinach pracy biblioteki, w Oddziale dla dzieci i młodzieży osobiście lub telefonicznie (tel. 32 422 35 41, wew. 3). Liczba miejsc jest ograniczona.

  • KOLOROWE LATO W BIBLIOTECE – Filia nr 4, ul. Za Torem 3b (Paruszowiec-Piaski)

W ramach przygotowanego na lipiec i sierpień cyklu biblioterapeutycznych zajęć plastycznych inspirowanych książkami, 19 i 26 lipca oraz 2, 9, 23 i 24 sierpnia odbędą się interesujące warsztaty. Ich uczestnicy stworzą m.in. atlas motyli bibliotecznych, będą rozmawiać o emocjach, stworzą łąkę pełną kwiatów, a następnie wspólnie napiszą i zilustrują bajkę terapeutyczną, którą zaprezentują w teatrzyku Kamishibai podczas zajęć zaplanowanych na 30 sierpnia. Spotkania będą lekcją ekologii oraz szacunku do siebie i przyrody. Zapisy przyjmowane będą od 1 do 18 lipca osobiście lub telefonicznie (tel. 32 422 13 20). Zajęcia dla dzieci od 7 do 12 roku życia.

  • WIERZBOWA CZYTELNIA NA SMOLNEJ – Filia nr 8, ul. Reymonta 69 (Smolna)

W lipcowe i sierpniowe bezdeszczowe piątki, od godz. 15:00 do 16:30 biblioteka w dzielnicy Smolna zaprasza czytelników do plenerowej „Wierzbowej czytelni na Smolnej”. Pod wierzbą, w bezpośrednim sąsiedztwie biblioteki będzie można czytać książki i prasę. Można przyjść z własną lekturą. Najmłodszych czytelników zapraszamy wraz z opiekunami.

  • BIBLIOTEKA POD CHMURKĄ – Filia nr 9 (Boguszowice Stare, ul. Karskiego 29B)

Filia na 9 zaprasza dzieci w wieku 6 – 11 lat do „Biblioteki pod chmurką”, czyli na zajęcia ruchowe i literacko-plastyczne. Zajęcia organizowane będą w bibliotecznym ogrodzie przy ul. Karskiego 29B, w lipcowe czwartki od godz. 10:00 do 12:00. Zapisy będą prowadzone od 13 do 30 czerwca (osobiście lub telefonicznie, tel. 32 422 05 22).

  • PRZYGODY W ŚWIECIE PRZYRODY – Filia nr 10 (Niedobczyce, ul. Barbary 22E)

W lipcowe wtorki i czwartki Filia nr 10 zaprasza dzieci na zajęcia literacko-plastyczne przygotowane pod wspólnym hasłem „Przygody w świecie przyrody”. W programie m.in.: czytelnia pod lipą, teatrzyk Kamishibai, gry i zabawy oraz mnóstwo ciekawych atrakcji literackich. Zajęcia ruszają 4 lipca i odbędą się w dwóch grupach wiekowych. We wtorki zapraszamy dzieci w wieku 3 do 5 lat, a w czwartki dzieci od 6 do 10 roku życia. Zapisy przyjmowane są od 12 czerwca osobiście lub telefonicznie (tel.32 425 70 20). Liczba miejsc jest ograniczona.

  • PRZYGODY W ŚWIECIE PRZYRODY – Filia nr 11 (Popielów, ul. Zapolskiej 1)

Filia nr 11 przygotowała zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6 – 11 lat. Wakacyjne zajęcia pod hasłem „Przygody w świecie przyrody” odbędą się 1 sierpnia od godz. 10:00 do 12:00. Zapisy przyjmowane są od 3 lipca osobiście lub telefonicznie (tel.32 425 00 50). Liczba miejsc jest ograniczona.

  • SPOTKANIA NA PLUSKADEŁKU – Filia nr 15 (Kamień, ul. Szewczyka 28)

W bezdeszczowe soboty sierpnia, tuż przy Pluskadełku, czyli wodnym placu zabaw w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu (ul. Hotelowa 12) będzie można wymienić się książkami, poczytać i zapoznać z ofertą biblioteki. Zapraszamy od godz. 11:00 do 13:00. #rybnikczyta

  • BAJKOWY OGRÓD MALUCHA – Filia nr 18, ul. Orzepowicka 14 B (Nowiny, plac zabaw, pomiędzy blokami nr 37, 39 i 22)

W tym roku plenerowe zajęcia w ramach „Bajkowego ogrodu malucha” przybiorą różne barwy. Będzie m.in. muzycznie, hawajsko, lodowo, morsko i „minionkowo”, a kolejne spotkania odbędą się w lipcu i sierpniu na placu zabaw przy ul. Orzepowickiej (poniedziałki i czwartki od godz. 10:00 do 12:00 – tylko przy sprzyjającej pogodzie). W ramach zajęć zaplanowano m.in. gry i zabawy zespołowe, animacje z chustą, a każdemu spotkaniu przyświecać będzie inne hasło.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023