Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wakacyjna wystawa w Galerii Smolna w Rybniku. To akwarele

Facebook Twitter

Wakacje ze sztuką proponuje Galeria Smolna w Rybniku. Od dziś (4.07) można oglądać nową wystawę, tym razem akwareli autorstwa Iwony Silskiej pod tytułem "Świetlistość".

Wakacyjna wystawa w Galerii Smolna w Rybniku. To akwarele

Nową wystawę w Galerii Smolna zapowiada Marzena Oleksy, kierująca filią nr 8 rybnickiej biblioteki, gdzie działa Galeria Smolna.

Marzena Oleksy: Lekka tematyka, przyjemna, nie powiem, że łatwa, ponieważ technika akwareli nie jest techniką łatwą, myślę, że jest jedną z najtrudniejszych. Taka też mogę powiedzieć, że lekko abstrakcyjna, bo oczywiście to światło gra pierwsze skrzypce, ale myślę, że każdy sobie jeżeli przyjdzie i poświęci czas, poogląda i zastanowi się, to odnajdzie różne elementy przyrody. Więc nawiązujemy do lata, do wakacji….

Autorka prac Iwona Silska lubi malować akwarelami, dobrze czuje się w tej technice.

Iwona Silska: W akwareli po prostu mogę się wyżyć i to mi sprawia taką przyjemność niesamowitą, że zostaję przy tej technice. To jest przegląd prac takich z dłuższego okresu czasu. Ja się staram, żeby ta akwarela była lekko malowała, dużo przejrzystości, dużo światła,  stąd też jest ten tytuł „Świetlistość”, bo mnie to szczególnie interesuje ten temat. Ładnie to wygląda i tak dosyć leciutko, ale inspiracją tego jednego tryptyku było tsunami… jak już mnie takie rzeczy bardzo przejmą, to muszę to przelać na papier.

Głównie jednak Iwona Silska czerpie inspiracje z natury, posłuchajcie co mówi:

Wakacyjna wystawa w Galerii Smolna w Rybniku. To akwarele

Wystawa akwareli w Galerii Smolna w Rybniku będzie czynna do końca sierpnia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj