Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Język na stadionach – język tolerancji. WCK rusza z nowym projektem

Facebook Twitter

Język na stadionach - język tolerancji. Wodzisławskie Centrum Kultury rusza z nowym projektem, który ma zwrócić uwagę na agresję słowną. Od kwietnia prowadzony będzie wśród dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 15 lat, to młodzi wodzisławianie uczęszczający do klubów sportowych.

Właśnie dla nich WCK przygotował szereg działań mających pokazać problem wulgaryzmów i agresji słownej w sferze sportu. Chodzi o pokazanie, że kibicować można w duchu tolerancji, wbrew mowie stadionowej nienawiści. Wodzisławskie Centrum Kultury znalazło się w gronie 29 beneficjentów programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021”. Projekt WCK otrzymał dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł.

Nie zabraknie więc edukacji przez zabawę, rozwijania kreatywności, a także poznawania języka poprzez oryginalne formy, np. rymowanki, memy, przyśpiewki.

Do programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych” aplikowało 513 wnioskodawców z całej Polski. Celem programu, prowadzonego od 2012 roku, jest popularyzowanie poprawnej polszczyzny, kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego oraz doskonalenia wiedzy i kompetencji językowych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj