Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wigilijny Turniej Tenisa Stołowego w Żorach

Facebook Twitter

Rakietki w dłoń! Tenis stołowy będzie tradycyjnie pod koniec roku królował w Żorach.

Tamtejszy MOSiR już po raz 21. zaprasza na Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym. Impreza, w której biorą udział mali i nieco więksi sportowcy zwykle organizowany był pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem. „Tym razem będzie inaczej” – mówi zastępca dyrektora MOSiR-u w Żorach, Marek Utrata.

Dzieci zagrają 21 grudnia. Idea turnieju zakłada, że ma być rozgrywany w przerwie świątecznej, ale to przerwa świąteczna od zajęć szkolnych, więc tradycję zachowujemy. Dzieci ostatni dzień pójdą do szkoły 20 grudnia, już 21 mogą spotkać się na hali. Turniej już stał się stałym elementem województwa śląskiego, chociaż nie tylko. Zwykle około 300 zawodników mamy na turnieju i 21. spotykamy się przy stołach w Żorach.

Co ciekawe pomysłodawcą turnieju jest były poseł Karol Łużniak, który od lat pomaga w jego organizacji. Impreza organizowana jest w kilku kategoriach, zapisy chętnych trwają – dodaje Marek Utrata.

Ponownie przygotowaliśmy aż 10 kategorii. Trzeba dodać, że turniej ma charakter wieloraki. Mogą w nim zagrać i zawodowi tenisiści, dla nich też kilka kategorii przygotowaliśmy, ale również amatorzy, którzy grają w ping-ponga, nie w tenisa stołowego. Oni również mogą przyjść do stołu i pograć, dla nich jest również kilka kategorii przygotowanych. Zapisy trwają o 18 grudnia. Można się zapisać drogą e-mailową, wszystkie szczegóły na stronie MOSIR-u, zapraszam do śledzenia i zapisywania się.

Dodajmy, że uczestnictwo w turnieju jest bezpłatne, każdy uczestnik otrzymuje w jego ramach posiłek. Dla najlepszych przygotowano puchary i nagrody. Od lat zawodnicy chętnie przyjeżdżają do Żor z całego śląska, ale także z ościennych województw.

Sekretariat zawodów czynny będzie w sobotę 21 grudnia od godziny 8.30. Godzinę później nastąpi uroczyste otwarcie turnieju, a o 10.00 rozpocznie się rywalizacja.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022