Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski: Spotkanie z historią w pałacu

Facebook Twitter

Kolejne Spotkanie z historią w Pałacu Dietrichsteinów. Tym razem, dzień przed rocznicą wyzwolenia Wodzisławia Śl., będzie można dowiedzieć się więcej o sytuacji pod koniec II wojny światowej.

historia
fot. wodzislaw-slaski.pl

Ciekawie opowiedziana historia podczas spotkania w Pałacu Dietrichsteinów

Zbliża się kolejna rocznica zajęcia Wodzisławia Śląskiego przez Armię Czerwoną, dlatego tematem najbliższego Spotkania z historią w Pałacu Dietrichsteinów będą działania militarne, jakie miały miejsce od lutego do maja 1945 roku. To cykliczne wydarzenie odbędzie się w sobotę, 25 marca br. o godz. 16:00. O tym, co działo się u schyłku wojny, opowie Piotr Hojka, historyk, badacz i regionalista.

Walki od lutego do maja 1945 r. stanowią jeden z najtragiczniejszych momentów II wojny światowej na terenie ziemi wodzisławskiej. Badacz omówi przebieg walk oraz wyjaśni, jakie znaczenie miało miasto dla wschodniego frontu II wojny światowej. Działania wojenne w 1945 r. na Górnym Śląsku w ostatnich latach są temat żywym i nadal wywołującym kontrowersje.

Podczas Spotkania z historią pracownicy Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zachęcają uczestników do włączenia się w dyskusję i debatowania nad wybranym zagadnieniem. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 marca br. o godz. 16:00 w Pałacu Dietrichsteinów (ul. Kubsza 2). Wstęp wolny.

historia

fot. wodzislaw-slaski.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024