Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisławski ekonomik będzie miał szkolenia z doradcami podatkowymi

Facebook Twitter

Doradcy podatkowi wyszkolą uczniów ekonomika. Chodzi o Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Wodzisławiu Śl. Powiat podpisał w ostatnim czasie umowę z Krajową Izbą Doradców Podatkowych. Zakłada ona organizację dla młodzieży warsztatów, ćwiczeń, konkursów i innych działań z zakresu z podatków. Jak informuje placówka, to ogromne wsparcie w kształceniu młodych ekonomistów, którzy w przyszłości mają pracować na rzecz regionu.

fot. powiatwodzislawski.pl

 

Umowę ze strony Izby podpisał wiceprzewodniczący zarządu Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych Piotr Maciejewski. Na bazie zawartego porozumienia będzie prowadzona wszelka działalność promocyjna, edukacyjna i informacyjna, wspierająca młodzież oraz promująca wśród niej zawód doradcy zawodowego.

Dzięki współpracy z wieloma instytucjami, a teraz również z Krajową Izbą Doradców Podatkowych, zyskujemy ogromne wsparcie zewnętrzne w kształceniu młodych ekonomistów, którzy w przyszłości mają stanowić filar życia gospodarczo-instytucjonalnego regionu. Jestem ogromnie wdzięczna za podjęcie takiej inicjatywy i czekam na jej efekty

– podkreśla Maria Lach.

Krajowa Izba Doradców Podatkowych to samorząd zawodowy osób wykonujących ten zawód. Działa na podstawie ustawy z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym. Członkami Izby są osoby fizyczne wpisane na listę doradców podatkowych. Krajowa Izba opracowała m.in. restrykcyjne zasady etyki, które przestrzegać muszą wszyscy doradcy podatkowi w Polsce.

Umowa z wodzisławskim Ekonomikiem jest kolejnym krokiem uczynionym przez szkołę w kierunku nowoczesnego, innowacyjnego i odpowiadającego na potrzeby rynku pracy kształcenia zawodowego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2024