Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szkoła języka polskiego dla Ukraińców w Rydułtowach. Można się jeszcze zapisać

Facebook Twitter

Już drugi miesiąc w Rydułtowach działa szkoła języka polskiego dla gości z Ukrainy. Spotkania odbywają się w Oratorium św. Józefa przy parafii św. Jerzego. Każdy uczestnik zajęć otrzymuje podręcznik i materiały niezbędne do nauki.

Fot. rydultowy.pl

Dwugodzinne zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku. Lekcje prowadzą nauczyciele – wolontariuszki. Jest to też okazja do integracji zarówno Ukraińców jak i z mieszkańcami Rydułtów. Cały czas można zapisać się na zajęcia, można także zgłosić się do nauczania języka polskiego.

Organizowane również będą wspólne wyjścia na miasto, aby pokazać zarówno atrakcyjne miejsca rekreacyjne jak i historyczne; przekazać im wiedzę o ciekawych zakątkach w okolicy i zachęcić do ich poznawania na czas weekendu. Na  czas letni będą nowe pomysły.

Jak informuje koordynator „szkoły”, Alicja Kołodziej, uczniowie czynią duże postępy i niektórzy z nich planują uzyskanie certyfikatu językowego. Są też tacy, którzy nie uczestniczą systematycznie w lekcjach i Ci mogą liczyć na indywidualną pomoc.

Chętni nauczyciele do nauki języka polskiego proszeni są o kontakt z Alicją Kołodziej.

Na zajęcia można się zapisać pod nr tel. +48 32 4537 480 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 lub przyjść na zajęcia do Oratorium św. Józefa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022