Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisławski szpital zapowiada otwarty dzień porodówki

Facebook Twitter

Zwiedzanie traktu porodowego oraz szkoły rodzenia, pokaz specjalnego masażu dla maluchów czy warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. To jest zapowiedź Dnia Otwartego Wodzisławskiej Porodówki. Zaplanowano go na 4 dzień września.

oddział chirurgiczny

Będą pokazy i szkolenia dla przyszłych rodziców, ale także indywidualne konsultacje ze specjalistami. Już mówiliśmy w Radiu 90, że szpitale starają się przyciągnąć do siebie kobiety, by te wybierały porody w konkretnych lecznicach. Dzień otwarty przygotowała w lipcu porodówka z Raciborza, Dni Otwarte ogłosił już także między innymi Szpital Miejski w Żorach. Przypomnijmy, od 1 sierpnia pracę zawiesił trakt porodowy w rybnickim szpitalu.

Dzień otwarty porodówki w Wodzisławiu

Celem imprezy jest promocja zdrowego stylu życia. W tym roku szczególna uwaga zostanie skierowana na młode mamy, kobiety w ciąży oraz pary planujące powiększenie rodziny. W programie m.in. zwiedzanie traktu porodowego oraz Szkoły Rodzenia „Bocianie Gniazdo”, pokaz masażu Shantala dla maluchów, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy niemowlętom z wykorzystaniem nowoczesnych fantomów, szkolenie na temat noszenia dzieci w chustach i nosidełkach, a także profesjonalne warsztaty tematyczne.

Zaplanowano również indywidualne konsultacje ze specjalistami: doradcą laktacyjnym, dietetykami, fizjoterapeutą oraz trenerkami personalnymi, które doradzą jak szybko dojść do formy i pożądanej sylwetki po ciąży. Zaprezentują się też instytucje wspierające rodziców w opiece nad dziećmi z deficytami rozwojowymi.

Na miejscu będzie można również odwiedzić stoiska firm i instytucji zajmujących się szeroko pojętą tematyką opieki nad dzieckiem i rodziną. Ponadto uczestnicy będą mogli skorzystać ze zdrowego poczęstunku, a nawet zdobyć atrakcyjne nagrody. Swoje stoisko będzie miała też fotograf specjalizująca się w sesjach rodzinnych, ciążowych itp.

Niedziela, 4 września, od 13:00 do 18:00 na terenie Zespołu Poradni Specjalistycznych w Wodzisławiu Śl. przy ul. 26 Marca 164. Wstęp bezpłatny!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024