Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisławskie Centrum Kultury: Przegląd filmów Wima Wendersa w Pegazie

Facebook Twitter

Wodzisławskie Centrum Kultury wspólnie ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych zapraszają na wyjątkowy cykl, który pozwoli szerokiemu gronu odbiorców zapoznać się z twórczością mistrza kina drogi na dużym ekranie. Kino Pegaz w listopadzie pokaże widzom pięć filmów Wima Wendersa.

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na przegląd filmów Wendersa

W ostatnim półwieczu wiele dzieł z bogatego dorobku Wima Wendersa znalazło się w programie najważniejszych imprez międzynarodowych. Do tej grupy należą obrazy, które będzie można zobaczyć w ramach tegorocznej retrospektywy niemieckiego twórcy i ulubieńca festiwalowych selekcjonerów. „Alicja w miastach” (1974), „Amerykański przyjaciel” (1977), „Paryż, Teksas” (1984), „Niebo nad Berlinem” (1987) oraz „Buena Vista Social Club” (1999) to perełki kina.

Tym, co łączy te filmy i charakteryzuje twórczość Wendersa, jest szczególna rola miejsca, w którym rozgrywa się akcja. Europejskie i amerykańskie miasta (Amsterdam, Berlin, Hamburg, Hawana, Houston, Los Angeles, Nowy Jork) mają swój znaczący wpływ na treść i rozwiązania reżyserskie. Wędrówka po tych metropoliach (oraz między nimi) staje się zarówno podróżą w czasie i przestrzeni, krajobrazie i historii, jak i tą bardziej intymną, nastawioną na poznawanie wewnętrznych światów jednostek i społeczeństw.

Przegląd tych pięciu filmów wraz z krótkimi wstępami w formie wykładu wideo przybliży sylwetkę reżysera i wprowadzi w tematykę dzieła, a także pozwoli osadzić je w szerszym, często podróżniczym kontekście.

Wodzisławskie Centrum Kultury, plakat

Wodzisławskie Centrum Kultury. Seanse

  • „Alicja w miastach” 21/11 20:00;
  • „Amerykański przyjaciel” 22/11 19:00;
  • „Paryż, Texas” 23/11 20:00;
  • „Niebo nad Berlinem” 25/11 20:00;
  • „Buena Vista Social Club” 30/11 20:00.

Bilety dostępne w kasie WCK przed seansami oraz online. Kino Pegaz mieści się w Wodzisławskim Centrum Kultury, przy ul. ks. płk. W. Kubsza 17. Szczegóły TUTAJ.

Organizator przeglądu: Stowarzyszenie Kin Studyjnych. Projekt współfinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej. Kino Pegaz należy do Sieci Kin Studyjnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024