Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wreszcie mogli zatańczyć! Festiwal „Inspiracje” w Czerwionce-Leszczynach [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

53 grupy taneczne zaprezentowały się w minioną sobotę (15.05.) na deskach Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Czerwionce-Leszczynach. Zorganizowano tam 6. Ogólnopolski Festiwal Tańca "Inspiracje".

Zespoły walczyły w trzech grupach wiekowych i trzech kategoriach tanecznych: show dance, jazz dance i street dance. Z faktu, że impreza wreszcie doszła do skutku cieszyła się dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach:

Mariola Czajkowska: Ostatnie „Inspiracje” odbyły się dwa lata temu. W ubiegłym roku zabrakło nam 4 dni. Ogromna radość, że w tym roku udało się, że możemy ten festiwal zrobić, ogromna radość dla tancerzy, że mogą wystąpić, pokazać się na scenie. Zorganizowaliśmy to zgodnie z przepisami, nie mamy widowni, nie ma tej festiwalowej atmosfery, ale nawet bez tego warto było, bo dzieci są bardzo szczęśliwe. Wszyscy bardzo się cieszymy, od tancerzy począwszy, po choreografów i nas organizatorów, jest to pierwszy festiwal od dwóch lat.

Na scenie rywalizacja była zacięta, układy taneczne prezentowały doświadczone zespoły, ale też debiutanci:

Z faktu, że wreszcie można zaprezentować zespoły podczas festiwalu cieszyła się także instruktor Rewii Dziecięcej „Dino” z Andrychowa:

Stefania Pikoń: Ponad rok czekaliśmy na to, żeby wrócić na scenę. Na razie tylko online były wszystkie konkursy, dlatego bardzo się cieszymy, że mogliśmy spróbować swoich sił, skonfrontować się z innymi, spotkać, zobaczyć, przywitać, uśmiechnąć, pomimo maseczek. Było super, organizacja pierwsza klasa, sprawnie wszystko, jesteśmy mega zadowoleni. Szkoda, że nie ma publiczności, ale wszystko przed nami, mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w pełnej sali!

Żaden z zespołów biorących udział w festiwalu nie wyjechał z Czerwionki-Leszczyn bez pucharu i dyplomu, nagradzani byli wszyscy uczestnicy. Ten największy i najcenniejszy puchar za Grand Prix Inspiracji 2021 zdobyła grupa GRW Junior z Oświęcimia występująca w kategorii street dance. Mówi trener i choreograf w Grawitacja Dance Akademii Oświęcim:

Patrycja Keller-Wykręt: Jestem bardzo zaskoczona nagrodą, że w hip-hopie grupa wygrała. Bardzo jestem dumna z mojej młodzieży, myślę, że to jest też przyszłość szkoły, więc bardzo się cieszę. To duże wyróżnienie wśród tylu wspaniałych zespołów. My już jesteśmy któryś raz na festiwalu, bardzo lubimy tu przyjeżdżać, bardzo się cieszymy, że pani Beata podjęła się organizacji festiwalu, także super. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy znowu wystąpić na scenie, to jest dla nas bardzo ważne. Brakowało nam emocji, które zawsze towarzyszą przy turniejach, bardzo się cieszymy, że możemy znowu poczuć te emocje.

W Czerwionce-Leszczynach wierzą, że za rok już bez przeszkód odbędzie się 7. Festiwal Tańca „Inspiracje”. Dyrektorem artystycznym wydarzenia od początku jest Beata Gużda-Krzyżaniak, instruktor i choreograf zespołu „Rytm” działającego w tamtejszym Miejskim Ośrodku Kultury.

Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia:

Zobaczcie film:

Czytaj także:

Podobne tematy


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, bool given in /home/server106088/ftp/radio90/radio90pl/wp-includes/wp-db.php on line 3547

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj