Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybory 2023: Kolejne gminy z pełnymi wynikami z PKW. Kiedy poznamy nazwiska nowych posłów?

Facebook Twitter

Mamy dane dotyczące głosowania w Żorach. Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej pojawiły się w tej godzinie wyniki z wszystkich 25 obwodów. Wybory 2023 - na kogo oddano głosy?

wybory 2023

Wybory 2023 – większość obwodów zsumowała już wyniki

Wygrywa tam PiS, ale największą liczbę głosów- 3422- zebrał lider listy KO Krzysztof Gadowski, lokalni politycy Anna Gaszka, nauczycielka, która w poprzednich wyborach walczyła Waldemarem Sochą o fotel prezydenta Żor, zebrała ponad 3 200 głosów, a Kamil Owczarek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Żory, startujący z ostatniego miejsc tej samej listy – 2956 głosów.

Wciąż nie ma danych dotyczących wyborów w Raciborzu. Z Rybnika do godziny 17.30 opublikowano jedynie dane z połowy obwodów głosowania.

Tymczasem doszły dane dotyczące miast powiatu cieszyńskiego, w Cieszynie, Ustroniu i Wiśle triumfuje Koalicja Obywatelska.

Czerwionka- Leszczyny- większość głosów mieszkańców dla Prawa i Sprawiedliwości, tak samo jak w Lyskach, w Świerklany, w Gaszowicach i w Jejkowicach.

Przypominamy, że cały czas aktualizujemy dane, które napływają z PKW – aktualne informacje o frekwencji i procentowym poparciu dla ugrupowań znajdziecie TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024