Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rekordowa frekwencja. Wójt Jejkowic w Radiu 90: „Jestem dumny”

Facebook Twitter

Ponad 79 procent uprawnionych mieszkańców Jejkowic poszło na wybory. To jedna z najwyższych frekwencji w Polsce.

rekordowa frekwencja

Rekordowa frekwencja w Jejkowicach

Z wójtem gminy Markiem Bąkiem, który nie ukrywa dumy z wyniku, rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Marek Bąk: Jestem szczęśliwy, że mogę stać na czele tak obywatelskiego społeczeństwa. Jest to naprawdę rekord historyczny. Pobiliśmy wszelkie dotychczasowe rekordy. W Jejkowicach zawsze frekwencja jest bardzo duża, bo to społeczeństwo obywatelskie u nas po prostu jest. Ale to, co zrobiliśmy wczoraj w wyborach parlamentarnych, naprawdę przeszło wszelkie oczekiwania. Prawie 80% jejkowiczan poszło do wyborów. To jest wynik naprawdę niesamowity.

Radio 90: Ci, z którymi rozmawiałem, mówią: takich kolejek do lokali wyborczych nie było.

Marek Bąk: Dokładnie. To był niesamowity widok. Kilka razy w ciągu dnia przejechałem się zobaczyć. Cały czas był ruch. Wygraliśmy tą niesamowitą frekwencją. Jest to naprawdę coś niesamowitego i cieszę się, że budzi się właśnie to społeczeństwo obywatelskie. Naprawdę jestem dumny z jejkowiczan.

Dzięki wysokiej frekwencji Jejkowice mają szansę na sfinansowanie modernizacji strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej. Rząd zapowiadał przed wyborami, że gmina do 20 tysięcy mieszkańców, w której frekwencja wyborcza będzie najwyższa w powiecie, otrzyma takie środki. Czy faktycznie tak się stanie, będzie Was informować.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024