Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybory w dzielnicy Smolna w najbliższą niedzielę

Facebook Twitter

Wybory w dzielnicy Smolna. W najbliższą niedzielę (21.05.) w dzielnicy Smolna zaplanowano głosowanie do Rady Dzielnicy.

Fot. miastorybnik.pl/sp34

Wybory w dzielnicy Smolna

Lokal wyborczy będzie czynny od 8.00 do 20.00 i mieścić się będzie w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 34 im. Ireny Sendlerowej, ul. W. S. Reymonta 69.

Warto pamiętać, że aby wybory były ważne, musi wziąć w nich udział  co najmniej 10 procent mieszkańców Dzielnicy, uprawnionych do głosowania.

W pozostałych dzielnicach miasta wybory już się odbyły – niestety w kilku dzielnicach nie znalazła się wystarczająca liczba kandydatów, dlatego w najbliższej, 5-letniej kadencji, nie będzie rad w dzielnicach: Gotartowice, Kłokocin, Maroko-Nowiny, Ligota-Ligocka Kuźnia, Niedobczyce, Paruszowiec Piaski, Radziejów, Stodoły, Śródmieście.

W kwietniowych wyborach do Rady Dzielnicy Boguszowice Stare nie udało się osiągnąć wymaganej 10-procentowej frekwencji, dlatego zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wybory zostaną powtórzone. Od 23 maja do 2 czerwca br. trwać będzie rejestracja kandydatów do Rady Dzielnicy Boguszowice Stare., a wybory odbędą się 2 lipca br. Problem z wyborczą frekwencją miała również dzielnica Rybnik-Północ. Dlatego i tam cała procedura związana z wyborem nowej rady dzielnicy zostanie powtórzona.

W tym roku kończy się kadencja rybnickich rad dzielnic, wybranych w 2019 roku. Dlatego w kwietniu i maju przeprowadzane są wybory, w których mieszkańcy dzielnic wybierają  swoich przedstawicieli na nową, 5-letnią kadencję: 2023-2028 – każda z rad liczyć będzie 15 członków.

Więcej o wyborach: Wybierzemy nowe Rady Dzielnic

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj