Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne dzielnice w Rybniku wybrały swoich radnych

Facebook Twitter

Kolejne dzielnice w Rybniku wybrały swoich radnych. Wczoraj (7.05.) głosował Kamień, Niewiadom, Rybnik-Północ, Rybnicka Kuźnia, Wielopole oraz Zebrzydowice.

Rybnik z drona Radia 90

Dzielnice w Rybniku wybrały swoich radnych

W 5 z nich frekwencja pozwoliła na wybór nowego składu rady. Progu wyborczego nie przekroczyła dzielnica Rybnik-Północ, dlatego tam podobnie jak w Boguszowicach Starych, w ciągu 3 miesięcy trzeba będzie przeprowadzić ponowne wybory. 21 maja zaplanowane wybory są w dzielenicy Smolna. Rada dzielnicy liczy 15 osób, więc aby wybory mogły się odbyć, kandydatów musi być co najmniej 20. Nie wszędzie byli chętni do kandydowania, więc już dzisiaj wiadomo, że przez najbliższe 5 lat nie wszędzie będą Rady Dzielnic.

W poprzednie, kwietniowe niedziele głosowały dzielnice: Boguszowice Osiedle, Boguszowice Stare, Golejów, Meksyk, Chwałęcice, Chwałowice, Grabownia, Zamysłów, Ochojec, Orzepowice i Popielów.

Zobacz szczegółowe wyniki wyborów do rad dzielnic: bip.um.rybnik.eu/

Rada dzielnicy liczy 15 osób, więc aby wybory mogły się odbyć, kandydatów musi być co najmniej 20. Nie wszędzie byli chętni do kandydowania, więc już dzisiaj wiadomo, że przez najbliższe 5 lat nie wszędzie będą Rady Dzielnic.

Wystarczająca liczba kandydatów nie znalazła się w dzielnicach: Ligota-Ligocka Kuźnia, Niedobczyce, Paruszowiec Piaski, Radziejów, Stodoły, Śródmieście, Gotartowice, Kłokocin, Maroko-Nowiny. Dlatego w najbliższej, 5-letniej kadencji, w dzielnicach tych nie będzie rad dzielnic.

Wybory, które przed nami:

  • 21 maja br. – głosować będą mieszkańcy dzielnicy Smolna

Przypomnijmy – w  tym roku kończy się kadencja rybnickich rad dzielnic, wybranych w 2019 roku. Dlatego w kwietniu i maju przeprowadzane są wybory, w których mieszkańcy dzielnic wybiorą swoich przedstawicieli na nową, 5-letnią kadencję: 2023-2028. W pięć kolejnych niedziel kwietnia i maja w poszczególnych dzielnicach odbywać się będą głosowania, w trakcie których wybrani zostaną nowi członkowie rad dzielnic – każda z rad liczyć będzie 15 członków. Aby wybory były ważne, musi wziąć w nich udział  co najmniej 10% mieszkańców Dzielnicy, uprawnionych do głosowania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj