Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Trzy kolejne dzielnice maja swoje rady

Facebook Twitter

Trzy kolejne dzielnice w Rybniku mają swoje Rady. To Ochojec, Orzepowice i Popielów. W tym roku kończy się kadencja poprzednich rad stąd konieczność wybrania nowych na 5-letnią kadencję.

Trzy kolejne rybnickie dzielnice maja swoje rady

W pięć kolejnych niedziel kwietnia i maja w poszczególnych dzielnicach odbywają się głosowania, w trakcie których wybrani zostaną nowi członkowie rad dzielnic – każda z rad liczyć będzie 15 członków. Aby wybory były ważne, musi wziąć w nich udział co najmniej 10% mieszkańców Dzielnicy, uprawnionych do głosowania.

W ostatnią niedzielę (23.04.) głosowały dzielnice Ochojec, Orzepowice i Popielów. W pierwszej z tych dzielnic frekwencja wyniosła blisko 32,5 %. W kolejnych 13,46 i 14%. Przypomnijmy w 9 rybnickich dzielnicach nie będzie Rad, ze względu na zbyt małą liczbę kandydatów.

Ochojec – 32,46 proc.
Orzepowice – 13,46 proc.
Popielów – 14 proc.

W poprzednie, kwietniowe niedziele głosowały dzielnice: Boguszowice Osiedle, Boguszowice Stare, Golejów, Meksyk, Chwałęcice, Chwałowice, Grabownia i Zamysłów. Jak dotąd jedna dzielnica – Boguszowice Stare – nie przekroczyła frekwencyjnego progu wyborczego, więc w ciągu 3 miesięcy trzeba będzie przeprowadzić tam ponowne wybory.

Rada dzielnicy liczy 15 osób, więc aby wybory mogły się odbyć, kandydatów musi być co najmniej 20. Nie wszędzie byli chętni do kandydowania, więc już dzisiaj wiadomo, że przez najbliższe 5 lat nie wszędzie będą Rady Dzielnic.

Wystarczająca liczba kandydatów nie znalazła się w dzielnicach: Ligota-Ligocka Kuźnia, Niedobczyce, Paruszowiec Piaski, Radziejów, Stodoły, Śródmieście, Gotartowice, Kłokocin, Maroko-Nowiny. Dlatego w najbliższej, 5-letniej kadencji, w dzielnicach tych nie będzie rad dzielnic.

7 maja br. głosowanie odbędzie się w Kamieniu, Niewiadomiu, Rybniku-Północ, Rybnickiej Kuźni, Wielopolu oraz Zebrzydowicach. 21 maja br. – w dzielnicy Smolna.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj