Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wycieczka z leśnikiem. Pierwsza w ten weekend w Nędzy

Facebook Twitter

Wycieczka z leśnikiem - odsłona pierwsza. Około 10 km ma mieć trasa wycieczki z leśnikiem po lasach naszego regionu. W sobotę (5.08) o 10.00 rozpocznie się przy szkółce kontenerowej w Nędzy. Będzie to przejażdżka rowerowa po ciekawych miejscach lasów raciborskich.

Pomysł na weekend: Wycieczka rowerowa z rybnickiej Kamionki

Wycieczka z leśnikiem. Start w Nędzy

To jest propozycja, by lepiej poznać las i prace leśników, dlatego rowerzyści przejadą trasą, która biegnie przez miejsca zniszczone przez silny wiatr w 2017 roku. Latem, sześć lat temu przez teren Nadleśnictwa Rudy Raciborskie przeszedł huragan, który powalił drzewa na terenie trzech leśnictw – Szymocice, Nędza i Solarnia.

Roman Suska: Chciałbym w lesie pokazać kilka ciekawostek, których może nie widać na pierwszy rzut oka. Chciałbym poopowiadać trochę o przyrodzie, ale również o naszej pracy, o pracy leśników, bo czasami człowiek widzi, że w tym lesie coś się dzieje, ale nie do końca zdaje sobie sprawę z czym to jest związane. Także troszeczkę takiego zdradzenia naszej pracy od kuchni.

Las został posprzątany, posadzono nowe drzewa i między innymi to będzie można zobaczyć w sobotę. Start wycieczki w Nędzy przy szkółce kontenerowej o 10.00, wycieczka potrwa do 2 godzin, na koniec ognisko.

To bezpieczne miejsce na rozpalenie ognia. Warto aby zabrać ze sobą coś do picia i kiełbaski, które będzie można upiec w ognisku

– zachęca Roman Suska z Nadleśnictwa Rudy Raciborskie.

Roman Suska: Zbiórka o godzinie 10.00 rano pod szkółką kontenerową w Nędzy, jest ulica Myśliwska 6. Spokojnie można przyjechać autem, auto tam zostawić, jest tam obszerny parking. Spod szkółki o godzinie 10.10 wyruszymy w kierunku leśnym. Na wycieczkę należy zabrać jakieś napoje, żeby się nie odwodnić, dobry humor; oczywiście jak ktoś ma, to warto zapasową dętkę, pompkę też należy zabrać, bo nigdy nie wiadomo, jaka przygoda nas w tym lesie może spotkać. Przewidujemy po wycieczce rowerowej ognisko, więc też zapraszam Państwa do tego, aby zaopatrzyć się w kiełbaskę. Będzie możliwość upieczenia jej na szkółce, po zakończeniu wycieczki rowerowej.

Roman Suska, rzecznik Nadleśnictwa Rudy Raciborskie

Wycieczka z leśnikiem. Co w razie niepogody?

W razie deszczowej pogody, wycieczka zostanie w budynku szkółki gdzie będzie można posłuchać opowieści o lasach czy zobaczyć film.

Roman Suska: Jeżeli pogoda będzie tak fatalna, że nie będzie możliwości wyruszenia na nogach po lesie, wtedy mogę Państwu zaproponować taką alternatywę w postaci prezentacji o naszym nadleśnictwie. Trochę opowiadam o naszych lasach, o naszej pracy, a także mam taki ciekawy film do zaprezentowania, który został nakręcony z okazji 30 lecia po wielkim pożarze z 1990 roku.

Wycieczka z leśnikiem. Start w Nędzy w sobotę (5.08) o 10.00

Wybrać może się każdy chętny, leśnicy zapewniają, że trasa nie jest trudna, po szutrowych drogach.

Przed szkółką kontenerową jest wygodny parking, gdzie można zostawić samochody i potem dalej ruszyć w leśnikiem na rowerach.

– dodaje Roman Suska.

Wycieczka z leśnikiem. Pierwsza w ten weekend w Nędzy

Uroczysko Hubertus

Na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie jest wiele wyjątkowych miejsc, w Radiu 90 już mówiliśmy o Alei Lipowej, leśniczówce Wildek, wycieczce na Schlossberg i uroczysku Hubertus.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj