Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyłudzali morfinę na sfałszowanych receptach

Facebook Twitter

Jest akt oskarżenia przeciwko trzem osobom, które wyłudzały morfinę dzięki sfałszowanym receptom. Sprawa miała swój początek w ubiegłym roku, kiedy to do jastrzębskiej komendy zgłosiła się przedstawicielka jednej z miejskich aptek i powiadomiła, że jakiś mężczyzna próbował zrealizować receptę na tabletki zawierające morfinę. Po jakimś czasie w tej samej aptece pojawił się znów w tej samej sprawie.

Fot. jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl

Śledczy ustalili, że osoba zatrzymana realizowała podrobione recepty w wielu aptekach. Jastrzębscy policjanci na terenie całej Polski dokonali w sumie zatrzymań 6 osób w wieku od 24 do 28 lat, które posiadały znaczne ilości środków narkotycznych, „prali brudne pieniądze” oraz fałszowali i sprzedawali podrobione recepty, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Fot. jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl

Jeden z zatrzymanych to 26-latek, mieszkaniec Wrocławia, który pomógł w stworzeniu aplikacji umożliwiającej wystawianie fałszywych recept lekarskich. Druk zawierał kod, podmiot wystawiający receptę, dane pacjenta oraz dowolny lek. Oskarżeni realizowali recepty w różnych aptekach na terenie całego kraju, między innymi we Wrocławiu, Bielsku-Białej, Jastrzębiu-Zdroju, Katowicach, Knurowie, Warszawie i Gorzowie Wielkopolskim.

Do Sądu trafił akt oskarżenia w sprawie dwóch mężczyzn w wieku 26 lat oraz 26-letniej kobiety. Oskarżeni usłyszeli w sumie 25 zarzutów. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj