Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wypadek na Mikołowskiej w Rybniku. Trzy osoby ostatecznie trafiły do szpitala, droga odblokowana

Facebook Twitter

Wypadek na ulicy Mikołowskiej w Rybniku w rejonie remontowanego wiaduktu. Na tymczasowym moście autobus komunikacji miejskiej zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. Do szpitala trafili pasażerowie autobusu.

Wypadek na Mikołowskiej w Rybniku

UWAGA! Wypadek na Mikołowskiej w Rybniku

AKTUALIZACJA

Jednak nie osiem osób, a troje pasażerów autobusu zostało przetransportowanych do szpitala, bo wymagało hospitalizacji. Przed godziną 13 ulica Mikołowska została odblokowana, można już swobodnie nią jechać.

Wcześniej pisaliśmy, że do wypadku na ulicy Mikołowskiej, w rejonie remontowanego wiaduktu, przy moście tymczasowym doszło około godziny 11.

 Kierujący ciężarówką,  zatrzymał się przed drewnianym mostem i umożliwił przejazd kierującemu autobusem komunikacji miejskiej w kierunku centrum Rybnika. Kierujący autobusem podczas przejazdu uderzył lewym narożem w stojącą ciężarówkę

– mówi st. asp. Bogusława Kobeszko, rzeczniczka policji w Rybniku.

PSP Rybnik

Autobusem podróżowało 25 osób, w ciężarówce były dwie osoby. W chwili zderzenia kilku pasażerów przewróciło się w autobusie.

Na miejscu jest pięć zastępów PSP, czyli 15 strażaków oraz trzy zespoły ratownictwa medycznego

– mówi asp. Wojciech Kasperzec, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Rybniku.

PSP Rybnik

Większość pasażerów autobusu zostało na miejscu przebadanych. Pierwsze informacje wskazywały, że jest 8 osób poszkodowanych, sześciu kolejnych pasażerów zostało odwiezionych z miejsca zdarzenia specjalnie podstawionym autobusem. Teraz okazuje się, że do szpitala ostatecznie trafić musiał trzy osoby.

Na czas, gdy ulica Mikołowska była zablokowana na najważniejszych skrzyżowaniach w okolicy mundurowi kierowali ruchem i wskazywali kierowcom najbliższe objazdy. Droga jest już drożna, do Kamienia autostrady A1 oraz Czerwionki-Leszczyn można już swobodnie dojechać.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj