Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Za oknem i w kalendarzu wiosna, a na stokach? Narciarze!

Facebook Twitter

Już od kilku dni można było ją wyczuć w powietrzu, a jej przyjście zwiastowały dni pełne słońca. Zawitała wiosna! Ale nie oznacza to, że w górach nie spotkamy narciarzy. Na stokach jeszcze bardzo dobre warunki.

Cudowna, słoneczna pogoda wiosna wita się bezchmurnym niebem i wysoką temperaturą. Mimo to, w górach nie zakończono jeszcze sezonu narciarskiego.

Na nartostradach ciągle wiele śniegu

– mówi Tadeusz Papierzyński z referatu promocji UM w Wiśle.

Tadeusz Papierzyński: W Wiśle nadal bardzo dobre warunki narciarskie, tutaj większość stoków narciarskich wciąż jeszcze jeździ, tej pokrywy śnieżnej jest na tyle, że planują jeździć aż do pierwszego weekendu kwietniowego. W Wiśle czynne są kanapy i ośrodki talerzykowe, ta pokrywa śnieżna jest na tyle gruba, że spokojnie w dobrych warunkach można pojeździć. Ważne jest też to, że co noc są lekkie przymrozki, więc z rana pokrywa śnieżna jest idealna, można pośmigać na prawie pustych stokach, bo tych ludzi jest sporo mniej.

W Beskidy można się wybrać nie tylko na zjazdy po stokach, przygotowane są także trasy biegowe.

Tadeusz Papierzyński: Część ośrodków jest czynna do godzin popołudniowych do 16.00 czy 17.00. Są też ośrodki które jeżdżą do 21.00 czy 22.00. Zapraszamy także ciągle na biegówki, trasy biegowe na Kubalonce są czynne, jest tam również wypożyczalnia, zmrożone tory, także można się poruszać na biegówkach.

Tymczasem w Ustroniu z wyciągu na Czantorię będziemy mogli skorzystać jeszcze jutro (22.03.), w środę i czwartek (23-24 marca) kolej będzie nieczynna. Natomiast od następnego poniedziałku (28.03.) przez dwa tygodnie wyciąg przechodzić będzie obowiązkowy przegląd techniczny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024