Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Za ten „żarcik” stanie przed sądem

Facebook Twitter

Wezwała bezpodstawnie policję, stanie przed sądem. Mowa o 56-letniej jastrzębiance, która wczorajszej nocy zadzwoniła do komendy prosząc o interwencję.

służby

Twierdziła, że na klatce schodowej w bloku przy ulicy Pszczyńskiej gdzie mieszka, chodzi nieznany jej mężczyzna, który zaczepia starsze osoby. Patrol policji nikogo jednak tam nie zastał. Mundurowi w trakcie rozmowy zauważyli, że zgłaszająca interwencje kobieta znajduje się pod wpływem alkoholu, nie może ustać na nogach i jest rozbawiona całą tą sytuacją.

56-latka nie pamiętała, z jakiego powodu zadzwoniła na numer alarmowy. Jastrzębianka przyznała się, że… to taki żart. Kobieta odmówiła przyjęcia mandatu, dlatego sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

A mundurowi przypominają, że niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych dzwoniąca bezpodstawnie osoba blokuje telefon alarmowy, i uniemożliwia połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy. Natomiast służby ratunkowe jadąc do fikcyjnego zgłoszenia, nie mogą być w tym czasie w miejscu, gdzie pomoc jest naprawdę potrzebna.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2023