Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zabójstwo małżeństwa w Jaworzynce: podejrzany o dokonanie zbrodni jest poczytalny

Facebook Twitter

Potencjalny sprawca jest poczytalny - tak wynika z opinii biegłych, którą ma już prokuratura. Chodzi o zabójstwo małżeństwa w Jaworzynce. O dokonanie tej makabrycznej zbrodni podejrzewany jest syn ofiar.

Zabójstwo małżeństwa w Jaworzynce miało miejsce w grudniu ubiegłego roku. Prokuratura zajmująca się sprawą wskazuje, że w listopadzie ma być gotowy akt oskarżenia w sprawie tego podwójnego zabójstwa. Przypomnijmy, w jednym z domów w Jaworzynce znaleziono zwłoki małżeństwa: 64-letniego mężczyzny oraz 66-letniej kobiety. Sprawcą okazał się 32-letni wówczas syn ofiar. Mężczyzna usłyszał zarzuty zabójstwa. Na proces czeka za kratami. Jak poinformował dziś prokurator rejonowy z Cieszyna Andrzej Hołdys, śledczy otrzymali opinie biegłych po obserwacji psychiatrycznej podejrzanego. Jest w pełni poczytalny.

Otrzymaliśmy opinię biegłych po obserwacji psychiatrycznej podejrzanego. Jest w pełni poczytalny- powiedział w czwartek PAP prokurator rejonowy w Cieszynie Andrzej Hołdys. Prokurator dodał, że po zakończeniu śledztwa akt oskarżenia w tej sprawie zostanie skierowany do sądu okręgowego w Bielsku-Białej.

Ciała 66-letniej kobiety i 64-letniego mężczyzny zostały znalezione w domu 6 grudnia 2022 roku przez członka rodziny, który zawiadomił policję. Krótko potem zatrzymany został 32-letni wówczas syn ofiar. Następnego dnia cieszyńska prokuratura formalnie wszczęła śledztwo w sprawie śmierci małżeństwa.

Prokuratura z uwagi na dobro śledztwa nie informuje o okolicznościach zbrodni. Nie wiadomo, czy podejrzany przyznał się do jej popełnienia.

Za zabójstwo grozi kara do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie. (PAP)

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024