Zacięte hokejowe play-offy. JKH GKS znów przegrał z Energą Toruń

Niewiele osób spodziewało się tak zaciętych hokejowych play-offów z udziałem mistrza Polski. JKH GKS Jastrzębie przegrał kolejny mecz z Energą Toruń i rywalizacji drużyn jest remis 2:2.

Poniedziałkowy czwarty mecz rozegrany na Tor-Torze, lodowisku w Toruniu zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Wszystkie gole padły, gdy zespoły grały w osłabieniach. Już w 6. minucie torunianie wykorzystali przewagę 5 na 3 i pokonali Patrika Nechvatala. W drugiej tercji trafili gdy na ławce kar siedział Mateusz Bryk. Tuż przed końcem tej odsłony meczu gola dla JKH GKS-u zdobył kapitan zespołu Vitalijs Pavlovs. To także była bramka zdobyta podczas gry w przewadze. W ostatniej tercji wyniki nie uległ już zmianie, jastrzębianie stwarzali sobie sytuacje strzeleckie ale tego dnia byli nieskuteczni, nie pomogło także zdjęcie z lodu w ostatnich fragmentach meczu bramkarza i gra 6 na 5. Dzięki wygranej zespół z Torunia wyrównał stan ćwierćfinałowej rywalizacji na 2:2.

By wyłonić zwycięzcę potrzebne będą jeszcze co najmniej dwa mecze. Teraz w play-offach nastąpi przerwa spowodowana występami Cracovii w final four Pucharu Kontynentalnego. Kolejny mecz JKH GKS kontra Energa w piątek 11 marca na Jastorze.

KH Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

1:0 K. Kalinowski (Syty, Kozlov) 04:39, 5/3
2:0 Rodionow (Arrak) 27:10, 5/4
2:1 Pavlovs (A. Sevcenko, E. Sevcenko) 39:50, 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – E. Sevcenko, Horzelski, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals – Górny, Bryk, Kasperlik, Rac, Kalns – Kostek, Jelszański, R. Nalewajka, Paś, Bondaruk – Jass, Kamienieu, Ł. Nalewajka, Jarosz, Płachetka.

Strzały: 33 – 47 Kary: 8 min – 8 min