StartKultura Wiadomości dnia

„Zapachy życia” na wystawie w Rybniku-Boguszowicach

Najbardziej zmysłowy konkurs plastyczny, jak co roku, cieszył się popularnością nie tylko w granicach naszego kraju. Pani Walentyna Strunilina informację o wydarzeniu znalazła w internecie, wzięła udział i osobiście przyjechała z dalekiego Doniecka, by odebrać wyróżnienie za swoją pracę. Podróż zajęła jej dwa dni, ale sztuka i malarstwo to całe jej życie, więc wszystko, co z tym związane, sprawia tylko przyjemność:

Pani Walentyna, która uwielbia malować również karykatury, w kilka minut stworzyła zabawne portrety kilkunastu osobom. Na poważnie jednak zastanawia się nad zorganizowaniem w Rybniku wystawy swoich prac związanych z górnictwem… Natomiast na planowanie wystaw z pewnością ma jeszcze czas Monika Grądzka ze Zduńskiej Woli, bo chociaż w swojej kategorii zajęła pierwsze miejsce, przyznaje, że w zastosowanej technice malowała po raz pierwszy. Tak więc spotkały się dwie Moniki, ale…

Wernisaż wystawy odbył się w kameralnej atmosferze sali kolumnowej w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach. Jednak goście wydarzenia byli zachwyceni nie tylko poziomem artystycznym prac, ale także… zapałem pani Barbary Szulik, pomysłodawczyni i organizatorki konkursu, który w tym roku odbył się już po raz czwarty:

Malować każdy może, ale nie każdy swoje działa i dziełka pokaże światu. Nad tym Barbara Szulik zawsze ubolewa najbardziej, bo jak twierdzi malarstwo to sposób na wyrażenie siebie, swojej osobowości, emocji i pragnień. Dodaje, że chce, by te prace inspirowały, rozbudzały naszą wyobraźnię i zmysły…

Talenty objawiły się jednak nie tylko wśród młodszych uczestników konkursu…

Prawdopodobnie za rok odbędzie się kolejna, piąta już edycja imprezy. A poniżej galeria zdjęć z wernisażu wystawy, który odbył się w piątkowy wieczór (26.10.).

Komisja:

  • Cezary Kaczmarczyk
  • Aleksandra Mrok-Rutkowska
  • Lidia Hliwa-Knapik
  • Czesława Brańska
  • Barbara Szulik
  • Mirela Smyczek

Zostaw komentarz