Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Zawieszona działalność WCK i #siećzkulturąwdomu

Facebook Twitter

Wodzisławskie Centrum Kultury zawiesiło do odwołania bieżącą działalność w zakresie, organizacji wydarzeń kulturalnych, projekcji kinowych oraz zajęć Amatorskiego Ruchu Artystycznego. W placówce wyłączona została bezpośrednia obsługa interesantów, ale sama instytucja ma dla swoich odbiorców ciekawą akcję w sieci.

mat.prasowe

Decyzja o zawieszeniu jest wynikiem wprowadzenia Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 roku w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

Wodzisławskie Centrum Kultury pracuje obecnie w dni robocze w godzinach od 7:00 do 15:00. Kontakt z placówką możliwy jest telefonicznie: 32 455 28 74, 32 455 48 55 (wew. 25) lub przez pocztę elektroniczną: sekretariat@wck.wodzislaw.pl. Nieczynna jest także kasa. Zwroty za bilety zakupione w kasie będą realizowane w WCK po odwołaniu stanu epidemii, a należność za bilety zakupione online zwraca portal.

Instytucja jednak nie próżnuje i chce na ten trudny czas pokazać się swoim odbiorcom z innej strony, rozpoczynając akcję #siećzkulturąwdomu. Na czym ona polega? Obok różnorodnych imprez kulturalnych w Wodzisławskim Centrum Kultury działa z ogromnym powodzeniem Amatorski Ruch Artystyczny, zrzeszający niespełna 900 osób w 17 tematycznych grupach. Od tańca przez muzykę, ceramikę po teatr i eksperymenty naukowe. To dziś dotychczasowa działalność ARY ma być szeroko prezentowana w sieci. Instruktorzy grup i zespołów przygotowali archiwalne galerie, materiały video, niepokazywane wcześniej w całości premiery spektakli i koncertów. To wszystko znajdować się będzie na portalu społecznościowym WCK z hasztagiem akcji. Do #siećzkulturąwdomu dołącza również Kino Pegaz, które przygotowuje sondaże, quizy i poleca amatorom kina strony, na których można zobaczyć ciekawe produkcje filmowe.

Czytaj także:

#teatrwdomu. Dom Kultury w Boguszowicach pokazuje fantastyczne spektakle

#Zostańwdomu. Trenuj z Jastrzębskim Węglem

Zostań w domu… z biblioteką! Rozwiązuj zagadki

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj