Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zimno w przedszkolu w Jastrzębiu. Odwołane zajęcia, dzieciaki wróciły do domów

Facebook Twitter

Zimno w przedszkolu w Jastrzębiu. Temperatura w zabytkowym budynku i salach zabaw spadła na tyle, że dzieciaki trzeba było odesłać do domów.

Nabór do przedszkoli w Raciborzu
Fot. Pixabay

Dzieci wróciły do domów, bo było zbyt zimno w przedszkolu w Jastrzębiu

Temperatura spadła poniżej 18 stopni. Dzieci odesłano do domów – nasz reporter potwierdza informacje, jakie dotarły do naszej redakcji, od rodziców dzieci przedszkola specjalnego w Jastrzębiu Zdroju. Nie można było prowadzić zajęć w takich warunkach – mówiła naszemu reporterowi Arkadiuszowi Żabce, Joanna Łodzińska Czoch, dyrektorka placówki:

Joanna Łodzińska Czoch: Z tego powodu, że ogrzewanie PEC włączył wczoraj, w niedzielę. Natomiast jest stary, zabytkowy budynek, wysoki. W związku z tym nie zdążył się nagrzać.

Radio 90: Jaka temperatura była w pomieszczeniach?

Joanna Łodzińska Czoch: W pomieszczeniach była temperatura poniżej 18 stopni, co uniemożliwia pobyt dzieci w przedszkolu. W związku z tym, zgodnie z przepisami, zawiesiliśmy w dniu dzisiajszym zajęcia.

Radio 90: Do kiedy będą one zawieszone?

Joanna Łodzińska Czoch: W tej chwili cały sztab osób pracuje nad tym, żeby już było ciepło, od wczoraj się grzeje, myślę, że uda się do jutra już go nagrzać.

Do placówki uczęszcza 51 dzieci.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024