Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Złodziej paliwa z Czech w rękach mundurowych

Facebook Twitter

Policjanci zatrzymali 36-letniego obywatela Czech, który ukradł paliwo ze stacji w Cieszynie. Sprawca wykorzystując skradzione w Kończycach tablice rejestracyjne, zatankował benzynę za kilkadziesiąt złotych i nie płacąc odjechał. Podczas ucieczki samochodem złodziej "dachował" w rowie.

Kierowca osobowego volkswagena podjechał pod dystrybutor jednej ze stacji paliw. Zatankował benzynę za kilkadziesiąt złotych i nie zapłacił rachunku. Szybko odjechał ze stacji i jadąc „pod prąd” nie stosował się do znaku zakazu wjazdu.

Dyżurny cieszyńskiej komendy został poinformowany o kradzieży przez pracowników stacji. Następnie oficer dyżurny odebrał drugie zgłoszenie. Tym razem od klienta stacji, który widząc całe zajście ruszył w pościg za złodziejem. Świadek kradzieży poinformował policjantów o kierunku ucieczki sprawcy.

Dyżurny policji po otrzymaniu zgłoszenia skierował tam patrol drogówki. Po kilku minutach, świadek ponownie skontaktował się z dyżurnym cieszyńskiej komendy zgłaszając kolizję drogową. Okazało się, że sprawca podczas ucieczki w Pruchnej na ulicy Katowickiej stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i doprowadził do wywrócenia samochodu na dach.

Kierowcy nic się nie stało, więc trafił do policyjnego aresztu. Sprawcą okazał się 36-letni mieszkaniec Karwiny. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Miał 0,26 promila alkoholu w organizmie.

Podczas sprawdzania tożsamości, wyszło na jaw, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Nie posiadał także dokumetów pojazdu. Ponadto tablice rejestracyjne zostały godzinę wcześniej skradzione z zaparkowanego samochodu na ulicy Korczaka w Kończycach Małych.

36-latek usłyszał łącznie 9 zarzutów wykroczeń dotyczących kradzieży, uszkodzenia mienia oraz naruszeń przepisów prawa o ruchu drogowym. Teraz obywatel Czech odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj