Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiana organizacji ruchu w pobliżu zameczku w Czerwionce-Leszczynach

Facebook Twitter

Wprowadzono tam ruch jednokierunkowy od strony Czerwionki do parkingu przy zabytkowym obiekcie. Decyzja drogowców podyktowana jest troską o bezpieczeństwo. W tym miejscu zaobserwowano już od dłuższego czasu wzmożony ruch pieszych.

fot. czerwionka-leszczyny.pl

Pełnomocnik Burmistrza ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki:

Grzegorz Wolnik: Wprowadzona zmiana jest podyktowana troską o bezpieczeństwo uczestników rekreacyjnej i sportowej części otoczenia zameczku, a w szczególności dzieci i młodzieży korzystających z lodowiska, a już wkrótce boiska. Droga w tym miejscu jest wąska, kręta i znajduje się na wzniesieniu, co utrudnia widoczność, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego.

O konieczności podjęcia działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych zwracała się również Rada Dzielnicy Leszczyny Osiedle. Mówi Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Leszczyny Osiedle:

Artur Sola: Od momentu otwarcia terenu zameczku i jego otoczenia widzimy ogromne zainteresowanie mieszkańców, którzy chcą skorzystać z udostępnionych atrakcji. Piesi przemieszczają się od budynku zameczku, gdzie znajduje się boisko, a zimą lodowisko, w stronę miejsca, gdzie usytuowane są stoliki i miejsca do grillowania. Przechodzenie przez jezdnię, której ślad biegnie „po łuku” stanowiło zbyt duże zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj