Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Znęcał się nad byłą partnerką i jej dziećmi. W końcu trafił do aresztu

Facebook Twitter

Rodzinny dręczyciel w końcu trafił do aresztu. W czwartek (30.01.) na wniosek śledczych żorski sąd tymczasowo aresztował 35-letniego mężczyznę, który znęcał się nad byłą partnerką i jej dziećmi. Rybniczanin nie tylko stosował przemoc psychiczną, groził pozbawieniem życia, ale i dopuszczał się wielokrotnie rękoczynów. Podczas postępowania próbował też wpływać na świadka i wymusić na nim nieprawdziwe zeznania. Podczas przesłuchania tylko częściowo przyznał się do winy.

35-letni mieszkaniec Rybnika od czwartku (30.01.) przebywa w areszcie śledczym. Trafił tam na mocy decyzji sądu, który na posiedzeniu zdecydował o zastosowaniu najsurowszego środka zapobiegawczego wobec mężczyzny. Na przedstawienie zarzutów, w tym znęcania się nad byłą partnerką i jej dziećmi, pozwolił zgromadzony przez żorskich śledczych obszerny materiał dowodowy.

Wynika z niego, że mężczyzna w ubiegłym roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną oraz małoletnimi. Wszczynał awantury i kłótnie, wyzywał słowami wulgarnymi, poniżał, a wobec kobiety kierował też groźby pozbawienia życia. W czasie kiedy zamieszkiwali pod jednym dachem dopuszczał się wielokrotnie rękoczynów – kopał, dusił, uderzał pięścią, bądź używał w tym celu różnych przedmiotów.

Kiedy sprawa znęcania się nad bliskimi wyszła na jaw, 35-latek próbował wymusić fałszywe zeznania na jednym ze świadków kierując pod jego adresem groźby karalne. Podczas przesłuchania tylko częściowo przyznał się do winy.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Żorach rozpatrzył wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny opierając swą decyzję na konieczności zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, uniemożliwienia mężczyźnie matactwa, czy na zagrożeniu popełnionego przez 35-latka przestępstwa surową karą pozbawienia wolności. Uwzględnił też fakt, że sprawca dopuścił się znęcania w warunkach tzw. recydywy wielokrotnej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023