Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Znowu śnięte ryby w Odrze: z rzeki wyciągnięto około 30 kilogramów

Facebook Twitter

Śnięte ryby w Odrze: strażacy wyłowili wczoraj (29.08) około 30 kg martwych ryb. Dziś nie zauważono kolejnych martwych okazów.

Śnięte ryby w Odrze zauważono także pod koniec lipca

Śnięte ryby zauważono na Odrze. Patrolujący rzekę strażacy natknęli się na nie wczoraj (29.08) po godzinie 15 w Chałupkach przy ulicy Bogumińskiej. Jak dowiedziało się Radio 90 w komendzie straży w Raciborzu, z rzeki wyciągnięto 30 kilogramów ryb. Na miejscu byli obecni przedstawiciele Wód Polski oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, pobrano próbki wody do badań. Na razie nie wiadomo co było przyczyną śnięcia ryb. Dziś rano ponownie patrolowano ten rejon rzeki nie natrafiono już na martwe ryby.

To niestety nie pierwszy przypadek w regionie, kiedy z rzek w naszym regionie wyławiane są martwe ryby. W Odrze pod koniec lipca zauważono duże ilości śniętych ryb napływających do naszego kraju z Czech. Pierwsze okazy zauważono w rejonie Poldera Buków i zbiornika Racibórz Dolny. Według czeskich służb przyczyną śnięcia ryb była pogoda i zbyt mała ilość tlenu w wodzie.

Tą samą przyczynę podano w przypadku wyłowienia martwych ryb z rzeki Rudy w Rudach Raciborskich. To przypadek sprzed kilku dni. Jak poinformowały wówczas służby z rzeki wyciągnięto „kilka worków” martwych okazów. Po pobraniu próbek wody i ich przebadaniu nie stwierdzono zanieczyszczenia.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024