Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Co dalej z połączeniem drogi Pszczyna- Racibórz z autostradą A1?

Facebook Twitter

Nie ma przełomu w sprawie rozwiązania problemu, jakim jest brak połączenia Drogi Regionalnej Pszczyna- Racibórz z autostradą A1 w Żorach. Od dwóch lat kierowcy stoją w korkach, choć można by wybudować nowy zjazd.

fot.rybnik.eu

Już w grudniu 2019 roku czyli przed otwarciem drogi, samorządowcy alarmowali o problemie przekazując informacje do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wówczas Marek Prusak, rzecznik GDDKiA w Katowicach mówił w Radio 90, że nie ma możliwości budowy nowego zjazdu. Posłuchajcie:

W kwietniu 2020 roku otwarto rybnicki odcinek Drogi Regionalnej Pszczyna- Racibórz i faktycznie okazało się że mamy do czynienia z wąskim gardłem. W ubiegłym roku propozycję budowy dodatkowego zjazdu złożyli w Ministerstwie Infrastruktury prezydenci Rybnika i Żor. Od tego czasu reakcji ministerstwa nie było.

Samorządowcy nie tracą jednak determinacji. Wykorzystali wizytę wiceministra infrastruktury, który przyjechał podpisać umowę na dokończenie budowy rybnickiej odcinka drogi regionalnej i przedstawili mu propozycję zmian. Niestety Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury przyznał, że dziś nie wiadomo jak problem rozwiązać:

Rafał Weber: Do każdego tematu musimy podejść naprawdę bardzo roztropnie, rozważnie i znaleźć najlepsze rozwiązanie. Analizujemy tą sytuację. Potwierdzam, że rozpoczęliśmy rozmowy na ten temat, natomiast nie ma jeszcze wyłonionego modelu czy systemu jak to wyzwanie poprowadzić. Proszę mi wierzyć, w każdym regionie naszego kraju koncentrujemy dużą uwagę, aby takie wąskie gardła niwelować i likwidować.

Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury podczas wizyty w Rybniku

Dodajmy, że samorządowcy z Rybnika i Żor deklarowali, że będą partycypować w kosztach przebudowy zjazdu. Póki co kierowcy stoją w korkach i czekają na ruch ze strony Ministerstwa Infrastruktury.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024