Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Żory: Mobilny urzędnik przyjdzie z pomocą

Facebook Twitter

Jeśli potrzebujesz załatwić pilną sprawę, skorzystaj ze wsparcia „Mobilnego urzędnika”.

To jest informacja z Urzędu Miasta w Żorach, o usłudze skierowanej do osób, które z uwagi na stan zdrowia czy podeszły wiek mają problem z załatwieniem sprawy. Te osoby mogą liczyć na pomoc urzędnika, który dotrze do ich miejsca zamieszkania. Jak wystąpić o pomoc?

O pomoc „Mobilnego urzędnika” można wystąpić na kilka sposobów:

a) telefonicznie – informacja Urzędu Miasta Żory tel. 32 43 48 100 (Rynek 9) lub 32 43 48 200 (al. Wojska Polskiego 25)
b) wysyłając zgłoszenie na adres e-mail: mobilnyurzednik@um.zory.pl
c) opiekun osoby, która chce skorzystać z pomocy „Mobilnego urzędnika”, może zgłosić taką potrzebę w Urzędzie Miasta – informacje Urzędu Miasta Żory.

Wystarczy poinformować o potrzebie skorzystania z pomocy „Mobilnego urzędnika” oraz krótko wyjaśnić czego dotyczy sprawa, a także podać numer telefonu do kontaktu.

Następnie pracownik Urzędu Miasta Żory, odpowiedzialny za daną sprawę skontaktuje się z mieszkańcem, by ustalić sposób załatwienia sprawy i dogodny dla osoby zgłaszającej termin wizyty. Urzędnik dostarczy potrzebne dokumenty i pomoże w ich wypełnieniu.

Uwaga! W tym trudnym czasie apelujemy do mieszkańców – pamiętajmy o seniorach, osobach z niepełnosprawnościami czy osobach samotnych. Starajmy się pytać te osoby, czy nie potrzebują naszej pomocy oraz wspierać je np. w robieniu koniecznych zakupów, załatwieniu e-recepty i pójściu do apteki czy wyniesieniu śmieci.

Jeśli znacie osoby, które wymagają pomocy, a sami nie jesteście w stanie ich wesprzeć, to skontaktujcie się koniecznie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej (telefon: 32 43 42 412 i 32 43 43 713) lub Urzędem Miasta Żory (telefon: 32 43 48 200 lub 32 43 48 100).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2020