Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Policjanci i działkowcy na wspólnym spotkaniu

Facebook Twitter

W Żorach postanowiono wrócić do współpracy mundurowych z Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi. Jak powiedziała nam Lucyna Cyrek, przewodnicząca Delegatury Polskiego Związku Działkowców w Rybniku, to powrót do projektu "Bezpieczny ogród", który realizowany był w Żorach wiele lat temu.

fot. pixabay.com

Na terenie naszego miasta funkcjonuje 13 Rodzinnych Ogrodów Działkowych, na których terenie wiele rodzin spędza znaczną część czasu w okresie od maja do października. Działkowcy z pasją pielęgnują swe ogrody, ale też urządzają je w funkcjonalny sposób, często gromadząc w altanach wartościowe mienie. Niestety często staje się ono łakomym kąskiem dla drobnych złodziei, którzy nie tylko potrafią splądrować altany, ale i wyrządzić przy tym wiele szkód.

Z inicjatywy Lucyny Cyrek – Sekretarza Okręgowego Zarządu Śląskiego PZD i Przewodniczącej Delegatury w Rybniku wczoraj (14.07.) odbyło się spotkanie prezesów żorskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Wzięli w nim udział: podinsp. Marek Sobiegraj – Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Żorach oraz asp. Krzysztof Nieszporek.

Jak się okazało, potrzeby podobnych spotkań na poszczególnych ogrodach są bardzo duże, dlatego też zaplanowano cykl spotkań z dzielnicowymi, które ruszą już niebawem. Działkowcy z policjantami chcą rozmawiać nie tylko o bezpieczeństwie na rodzinnych ogrodach działkowych, ale o bezpieczeństwie seniorów, czy bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj