Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Z dachu na przechodnia spadł śnieg. Apel do właścicieli domów

Facebook Twitter

O krok od tragedii w Żorach. O dużym szczęściu może mówić przechodzień, na którego spadł śnieg z dachu. Pamiętajmy o zimowych obowiązkach spoczywających na właścicielach nieruchomości

fot.Couleur/pixabay

Wczoraj (18.02.) policjanci interweniowali w centrum miasta, gdzie na przypadkowego przechodnia z dachu osunął się śnieg. Na szczęście mężczyzna nie ucierpiał i zakończyło się na nieprzyjemnych wspomnieniach. Za policją przypominamy:

Każdy właściciel nieruchomości, szczególnie w zimie powinien pamiętać o swoich obowiązkach.

Obowiązek utrzymywania czystości i porządku spoczywający na właścicielach, współwłaścicielach, użytkownikach bądź zarządcach nieruchomości dotyczy wszystkich budynków bez względu na ich przeznaczenie i sposób użytkowania. W szczególności dotyczy to chodników, których stan w okresie zimowym bywa prawdziwą zmorą dla przechodniów.

Należy pamiętać, że chodnik ma być bezpieczny i nie ma prawa na nim zalegać śnieg, czy lód. Właściciel powinien go uprzątnąć, a w celu zapobieżenia tzw. „ślizgawce” najlepiej posypać piaskiem.

Zimowe obowiązki właścicieli dotyczą także usunięcia zwisających i niebezpiecznych dla przechodniów sopli i zalegającego śniegu z dachu.

Za niedopełnienie obowiązków spoczywających na właścicielach, współwłaścicielach, użytkownikach bądź zarządcach nieruchomości mogą być oni ukarani mandatem karnym, a nawet trafić do sądu. Co ważniejsze osoba, która uległa wypadkowi z powodu tego typu zaniedbań ma prawo dochodzenia przed sądem cywilnym odszkodowania od zobowiązanego do utrzymania czystości i porządku wokół budynku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 maja 2021