Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Walczymy ze śniegiem. Co na temat odśnieżania chodników mówią przepisy?

Facebook Twitter

Takich opadów śniegu dawno nie było. Przez całą noc pracowały piaskarki i pługi. Od rana też wielu właścicieli nieruchomości odśnieża chodniki przylegające do posesji, by piesi mieli po czym chodzić. Jak teraz wygląda sytuacja?

Walczymy ze śniegiem, ciężko odśnieżać ale trzeba to zrobić, bo to obowiązek który należy wykonać. Dużo śniegu jest, pada cały czas. Jak się odśnieży to znów trzeba go usunąć(..). Praca jest ciągła. Średnio się chodzi po chodnikach, bo jest ślisko ale odśnieżają.

Co na temat odśnieżania chodników mówią przepisy?

Do twojego domu przylega chodnik? Musisz go odśnieżyć. Straż Miejska przypomina, że na właścicielu posesji spoczywa taki ma obowiązek.

Będziemy sprawdzać czy tak faktycznie się dzieje

– zapowiada w rozmowie z Arkadiuszem Żabką Dawid Błatoń, rzecznik rybnickiej Straży Miejskiej w Rybniku:

Pragniemy wszystkim przypomnieć, że to właściciel nieruchomości, którego nieruchomość została udostępniona do użytku publicznego ma obowiązek z tego terenu uprzątnąć błoto, śnieg, lód i inne zanieczyszczenia. Ten śnieg należy gromadzić w takim miejscu, żeby nie był uciążliwy dla nikogo.

Radio 90: Rybniczanie odśnieżają, bo dawno nie mieliśmy takiego opadu śniegu.

Dawno nie mieliśmy takiego opadu, a w drodze do pracy widziałem, że te chodniki są odśnieżone. Nasi funkcjonariusze, którzy patrolują nasze miasto, będą zwracali uwagę tym mieszkańcom, którzy nie wykonali tego obowiązku. Nasze działania będą miały charakter informacyjny i prewencyjny, natomiast nie możemy wykluczyć takiej sytuacji, że strażnicy będą mogli sięgnąć nawet po druczek mandatowy.

Za nieodśnieżenie chodnika możemy otrzymać mandat w wysokości nawet 500 złotych.

Warto dodać, że jeżeli nie odśnieżymy naszego chodnika, a ktoś na nim się przewróci i dozna szkody, możemy spodziewać postępowania cywilno prawnego ze strony takiej osoby.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj