StartWiadomości

Żurek, jajka, kopa i babki, czyli jarmark w Czerwionce-Leszczynach

Panie z Dębieńska przygotują żurek i babki, Szczejkowice częstować będą przepyszną kopą, a Książenice – rybą po grecku oraz opiekanymi śledziami. Na stoisku z Pawłowic czekać będą jajka i kanapki z pastami, a także babki i babeczki.

O to, by na jarmarku nie zabrakło babek wielkanocnych, past kanapkowych na sucharkach i pasztetu zadbają gospodynie z Bełku, a na stanowickim stoisku królować będą jajka w kminku, roladki z szynki z chrzanem i mazurek. Nie zabraknie także przysmaków przygotowanych przez panie z Czuchowa – to będą babki, paschy wielkanocne i mazurki.

Podczas wydarzenia będzie także okazja do zakupu tradycyjnych, świątecznych przysmaków oferowanych przez lokalnych wystawców. Jarmark to również doskonała okazja do zaopatrzenia się w wyjątkowe ozdoby i dekoracje świąteczne.

Na najmłodszych, którzy będą chcieli wykonać ozdoby własnoręcznie czekać będą warsztaty kreatywne oraz wiele zabaw i konkursów. Nie zabraknie także stoiska seniorów z Zameczku z przygotowanym przez seniorki rękodziełem. O oprawę artystyczną zadbają przedszkolaki z Przedszkola nr 11 w Czerwionce-Leszczynach.

Jarmark rozpocznie się o godz. 10:00.

Zostaw komentarz