Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

25-lecie powiatu wodzisławskiego. Wyjątkowe miejsce na ziemi [KONKURS w RADIU 90]

Facebook Twitter

Wodzisław Śląski, Rydułtowy, Radlin, Pszów, Godów, Gorzyce, Lubomia, Marklowice i Mszana. Opisz nam wyjątkowe miejsce powiatu wodzisławskiego i wygraj nagrody. W Radiu 90 świętujemy 25-lecie powiatu wodzisławskiego.

Twoje wyjątkowe miejsce w powiecie wodzisławskim!

23 listopada w 1998 roku na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono akt, który potwierdzał powstanie powiatu wodzisławskiego. To był teren o powierzchni 286,9 km² i liczbie mieszkańców około 158 tysięcy, dziś mieszka tu 151 tysięcy osób. Powiat wodzisławski tworzą Wodzisław Śląski, Rydułtowy, Radlin, Pszów, Godów, Gorzyce, Lubomia, Marklowice i Mszana. To 9 wyjątkowych miejscówek.

W Radiu 90 wspominamy tę datę oraz pytamy słuchaczy czy znają te miejsca? Macie swoje ulubione miejsce w powiecie wodzisławskim, jakąś historię z nim związaną? Co wyjątkowego, ciekawego wydarzyło się w danym miejscu?

Twoje wyjątkowe miejsce w powiecie wodzisławskim!

Przyślij nam swoją historię związaną z powiatem wodzisławskim, może być opis, mogą być zdjęcia. Ślij i wygraj nagrodę: zastaw prezentów z powiatu wodzisławskiego.

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ, KONKURS ZAKOŃCZONY!

Konkurs trwa od poniedziałku (20.11) do piątku (24.11). Codziennie przyznajemy 3 nagrody, rozmowy z wybranymi zwycięzcami w programie popołudniowym 13.00- 18.00.

PowiatWodzisławski_Regulamin_Konkursu_WyjątkoweMiejsceNaZiemi

W powiecie wodzisławskim jest 9 gmin, wyjątkowych i specjalnych. Czy wiecie, że w powiecie wodzisławskim mieszka więcej kobiet niż mężczyzn: współczynnik feminizacji wynosi 106, co oznacza, że na 100 mężczyzn przypada 106 kobiet. Jeśli myślicie, że tablice rejestracyjne przyznawane dla powiatu wodzisławskiego to tylko SWD, to jesteście w błędzie. Jest opcja na SWZ.

Z okazji 25-lecia powstał film promocyjny, po miejscach powiatu oprowadza Remigiusz Rączka, najbardziej znany śląski kucharz. Pokazuje obszar Natura 2000 znajdujący się w powiecie wodzisławskim czyli Stawy Wielikąt i Las Tworkowski, pokazuje wodzisławską Basztę Rycerską, pochodzącą z XIX w. Najstarszą kopalnią w powiecie wodzisławskim- wciąż czynną- jest kopalnia w Rydułtowach – kiedyś Charlotte, dzisiaj Rydułtowy. Jest też mowa o drewnianych kościołach w powiecie czy sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej w Pszowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj