Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

30 Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych w Rybniku [FOTO]

Facebook Twitter

Ponad 100 zawodników z 17 klubów stanęło na starcie 30 Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych w Rybniku. Pływanie jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych Olimpiad Specjalnych.

mityng pływacki

Mówi Aneta Gawrysiak przewodnicząca klubu Olimpiad Specjalnych Promyk z Rybnika

Iwona Tokarz: Jest jednym takim polem, gdzie mogą się pokazać i to w tej najlepszej odsłonie. Zaczynamy tutaj od startów zawodników ze wspomaganiem, czyli z asystą, ale to będą pływacy, którzy będą płynąć stylem motylkowym, delfinem. Ceremonia otwarcia, nasi zawodnicy nurkowali z flagą, więc to pokazuje, że oni przełamują swoje bariery. Oni potrafią. Trzeba im tylko dać szansę i troszkę z nimi popracować.

Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

Radość ze zdobycia medalu i stanięcia na podium jest ogromna

– mówi nauczycielka Iwona Tokarz.

Iwona Tokarz: To jest takie przeżycie, że będą pamiętać do końca, do następnej imprezy, jaka będzie. Przede wszystkim nie rozstają się z tymi medalami. Prawie że z nimi śpią. A jak tylko będzie poniedziałek, zamelduje się w szkole, to będzie miała ten medal i będzie chodzić po całej szkole i mówić – jestem nagrodzona.

Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

Od początku z mityngiem związany jest profesor Andrzej Myśliwiec prezes Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Śląskie.

Andrzej Myśliwiec: Ten Klucz Olimpiad Specjalnych, czyli zawodnicy Olimpiad Specjalnych, to jest na pewno to najważniejsze. Tak jak kiedyś ci zawodnicy chcieli pływać i pływali, tak teraz chcą pływać i pływają. Trenerzy chcieli trenować tych zawodników i trenują dalej te konkurencje, które są w pływaniu, bo te konkurencje poza tymi znanymi z federacji pływackich są również rozwinięte do konkurencji zmodyfikowanych, jak na przykład konkurencje ze wspomaganiem czy ze sprzętem tematycznym. To rzeczywiście ciągle są, ciągle są zawodnicy, ciągle są chętni do startu, więc tutaj ten zapał jest na pewno widoczny i zaangażowanie ogromne.

Mityng pływacki to zwieńczenie całorocznej pracy na treningach. Dzięki aktywności nasi podopieczni lepiej funkcjonują – nie ukrywa Agnieszka Antosz dyrektorka Zespołu Szkolno Rewalidacyjnego Szkoła Życia w Rybniku:

Agnieszka Antosz: Tu się sprawdza, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Widzimy, że ci, którzy trenują w olimpiadach specjalnych, uprawiając dyscyplinę, bo tych dyscyplin jest znacznie więcej niż pływanie. To są osoby, które społecznie lepiej funkcjonują, zaradnie, lepiej funkcjonują. Wszystko się tak dobrze układa.

30 Mityng Pływackiego Olimpiad Specjalnych w Rybniku odbył się na krytej pływalni Akwarium w Rybniku Boguszowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024