Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

44 uwagi do planowanej budowy asfaltowni w Bukowie

Facebook Twitter

44 uwagi wniósł starosta wodzisławski do planowanej budowy asfaltowni w Bukowie. Przypomnijmy, zakład należący do Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Raciborzu ma zostać przeniesiony do Bukowa w gminie Lubomia. Raciborzanie nie chcieli dłużej znosić uciążliwości przedsiębiorstwa i pod ich naciskiem prezydent Raciborza podjął decyzję o wyprowadzeniu zakładu z miasta. Wybór padł na teren żwirowni.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach pozytywnie zaopiniował decyzję środowiskową wydaną przez wójta gminy Lubomia, bo ten jak mówi, nie mógł postąpić inaczej gdyż wnioskodawca spełnił wszystkie wymogi. Teraz do gry wszedł starosta wodzisławski i wezwał do uzupełnienia dokumentacji. Arkadiusz Żabka pytał porannego gościa Radia 90 Leszka Bizonia czy będzie za, czy przeciw tej inwestycji:

Czy ona tam powinna być? Jako starosta muszę dokonać pełnej dokładności i pełnej precyzyjności, jeżeli chodzi o wydanie tego pozwolenia. Starosta nie ma żadnej dowolności, tu jest tylko kwestia weryfikacji, czy dana dokumentacja spełnia warunki i zawiera wszystkie wymagane dokumenty i uzgodnienia w tym zakresie, jeżeli one będą, to niezależnie od tego, jakie jest moje prywatne zdanie, ja będę zmuszony taką decyzję wydać.

Leszek Bizoń, starosta wodzisławski

Do 9 marca inwestor musi uzupełnić dokumentację. Starostwo wniosło do niej aż 44 uwag:

Wniosek razem z dokumentacją złożony do starostwa powiatowego zawierał szereg braków. Tam poza wypisem, wyrysem z planu zagospodarowania przestrzennego, poza decyzją środowiskową- chcę podkreślić prawomocną- która była procedowana w Urzędzie Gminy w Lubomi, którą wydał wójt gminy i poza projektem zagospodarowania działki- praktycznie nie było nic. Wezwaliśmy wnioskodawcę do uzupełnienia tej dokumentacji.

Dodajmy, że w piątek (6.03.) popołudniu mieszkańcy Bukowa spotkali się w Urzędzie Gminy w Lubomi z wójtem i radnymi, nie odbyła się planowana na południe pikieta w okolicy cementowni na ulicy Krzyżanowickiej w Bukowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021