Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Akcja „trzeźwość”. Kierowcy po alkoholu z „prawkiem” już się pożegnali

Facebook Twitter

Akcja "Trzeźwość" i 2 pijanych kierowców zatrzymanych w Żorach. Policjanci są na drogach od rana i sprawdzają, czy przestrzegane są przepisy.

trzeźwość
fot. policja Żory

Dzisiaj (03.07.) przeprowadzone zostały działania pod hasłem „Trzeźwość”, mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Od rana na trzeźwość przebadanych zostało już ponad 500 kierujących. Tylko dzisiaj uprawnienia straciło 2 kierujących, a przez sam weekend kolejnych 3.

Od godzin porannych żorska drogówka prowadzi działania pod hasłem „Trzeźwość”. To działania mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Wzmożone siły policyjne pojawią się na naszych drogach. Tylko w ciągu kilku godzin kontroli stanu trzeźwości poddanych zostało już 500 kierowców i aż 2 z nich kierowało samochodami w stanie pod wpływem alkoholu.

Pierwszym z nich okazał się 38-letni żorzanin, który około 7:30 na ulicy Boguszowickiej kierował fordem z ponad promilem alkoholu w organizmie. Następnie przed godziną 10:00 na osiedlu Gwarków zatrzymany został do kontroli samochód ciężarowy marki Volvo, którego 38-letni kierujący prowadził pojazd po użyciu alkoholu.

Lecz to nie wszystko… Tylko w ciągu minionego weekendu na żorskich drogach mundurowi ujawnili aż 4 kierujących, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. 3 z nich kierowało samochodami, a niechybny rekordzista z prawie 2 promilami. Czwartym okazał się 46-letni rowerzysta, który swoją przejażdżkę z prawie dwoma promilami alkoholu w organizmie zakończył na miejskiej latarni.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj