Alicja Klasik w Vancouver: Świetnym wynik zawodniczki RMKS

Rewelacyjny występ rybnickiej szpadzistki za oceanem. Alicja Klasik zajęła bardzo dobre, 6. miejsce w zawodach Pucharu Świata seniorek w kanadyjskim Vancouver.

Alicja Klasik w Vancouver

Alicja Klasik w Vancouver zajęła 6. miejsce

Zawodniczka RMKS-u Rybnik, która – podkreślmy – wciąż jest juniorką, walczyła jak natchniona. W drodze do pierwszej ósemki zawodów wygrała pięć pojedynków, pokonując między innymi brązową medalistkę Igrzysk Olimpijskich z Tokyo, Estonkę Katarinę Lehisi czy reprezentacyjną koleżankę Renatę Knapik-Miazgę. W finale składającym się z 8 zawodniczek Klasik nie poradziła sobie z Argentynką, Izabellą Di Tella. Przegrała 7:15 i tym samy odpadła z turnieju, ale ostatecznie zajęła znakomite 6. miejsce. To największy w karierze sukces młodej rybniczanki na turnieju rangi Pucharu Świata seniorek.

Alicja Klasik w Vancouver zajęła 6. miejsce fot. FB/Artur Fajkis

Alicja Klasik – Noemi Moeshlin (Szwajcaria) 15:11
Alicja Klasik – Dar Hecht (Izarael) 15:4
1/32 Alicja Klasik – Katarina Lehis 13:13 (W dodatkowej minucie zawodniczka z Estonii nie zadała trafienia, a priorytet był po stronie Polki i to ona przeszła do dalszej części turnieju – bardzo rzadka sytuacja w szermierce)
1/16 Alicja Klasik – Renata Knapik-Miazga 15:11
1/8 Alicja Klasik – Laura Epee (Francja) 15:11
1/4 Alicja Klasik – Izabellą Di Tella (Argentyna) 7:15