Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Za 6,5 mln złotych bank chce sprzedać reprezentacyjny budynek. Zainteresowany jest Urząd Miasta Rybnika

Facebook Twitter

Rybniccy urzędnicy niebawem przeprowadzą się do jednego z najbardziej reprezentacyjnych budynków. Miasto kupi od banku zabytkową kamienicę z lat 30 ubiegłego wieku zlokalizowaną u zbiegu ulic Chrobrego i 3 Maja. Bank wystawił ją na sprzedaż za 6,5 mln złotych.

bank, budynek, Rybnik

Bank chce sprzedać reprezentacyjny budynek

Za ile kupi go miasto nie wiadomo, bo trwają negocjacje. Pewne jednak jest to, że prezydent Rybnika ma wolną rękę, bo radni wyrazili zgodę na transakcję:

Robert Cebula: Oferta wystawienia banku opiewa na 6,5 miliona złotych. Prezydent miasta przy każdym zakupie powyżej miliona złotych musi uzyskać zgodę Rady Miasta. Wiemy, że to na pewno będzie zakup powyżej miliona złotych, ale rozpoczęliśmy negocjacje z bankiem. Będziemy chcieli jak najszybciej sfinalizować tę transakcję. Mamy nadzieję, że końcem lata, początkiem jesieni sfinalizujemy tę transakcję i chcielibyśmy jak najszybciej już móc w tym budynku obsługiwać klientów.

Obecnie Urząd Miasta Rybnika zlokalizowany jest w pięciu budynkach. Główny przy ulicy Chrobrego, kolejne na Zamkowej, Kościuszki oraz w budynku Domu Handlowego Hermes.

Dlatego też zakup dużej nieruchomości, jak twierdzą urzędnicy poprawi komfort pracy i obsługi klientów

– podkreśla sekretarz miasta Robert Cebula.

Za 6,5 mln złotych bank chce sprzedać reprezentacyjny budynek. Zainteresowany jest Urząd Miasta Rybnika

Zabytkowa kamienica u zbiegu ulic Chrobrego i 3 Maja w Rybniku

Robert Cebula: Chcemy, żeby Urząd Miasta mieścił się właściwie jak najbliżej siebie. W pierwszej kolejności będziemy chcieli pozbyć się budynku na ulicy Rzecznej, ponieważ to jest dla nas budynek najbardziej problematyczny, ale także dla naszych klientów. Przychodzą do urzędu, do budynku głównego, pytają na kancelarii, chcą pewne sprawy załatwić. My niestety musimy odsyłać na ulicę Rzeczną. To samo będzie dotyczyło naszych wydziałów, które znajdują się w budynku Hermesu. Posiadając piękny budynek banku, będziemy w stanie pomieścić tam tych urzędników, ale nie wykluczamy, a właściwie myślę, że ona nawet jest pewna – pewna reorganizacja u nas w urzędzie, żeby dostosować budynek głównego urzędu oraz banku tak, żeby była jak najlepsza obsługa klienta.

Urzędnicy mają nadzieję, na sfinalizowanie transakcji do kilku miesięcy. Wówczas klienci mogliby być tam obsługiwani już na przełomie roku.

Za 6,5 mln złotych bank chce sprzedać reprezentacyjny budynek. Zainteresowany jest Urząd Miasta Rybnika

Robert Cebula, sekretarz Urzędu Miasta w Rybniku

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2024