Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Opłaty za śmieci w Rybniku będą niższe. Radni za zmianą stawek

Facebook Twitter

Opłaty za śmieci w Rybniku będą niższe. Wczoraj (27.07) za zmianą dotychczas obowiązujących stawek zagłosowali wszyscy radni.

Opłaty za śmieci w Rybniku będą niższe

Opłaty za śmieci w Rybniku będą niższe.

Opłaty za śmieci w Rybniku zostaną obniżone. Wczoraj (27.07) rybniccy radni jednogłośnie przyjęli zmiany w wysokości stawek.  Wszyscy zagłosowali za 25 procentową obniżką dotychczasowych opłat za wywóz odpadów komunalnych. Uchwała mówi o obniżce z 33  do 24 złotych. To stawki przyjęte na cały przyszły 2024 rok. Natomiast opłata za czwarty kwartał tego roku ma być jeszcze niższa i będzie wynosiła 8 złotych za miesiąc od osoby, czyli zaledwie 24 złote za osobę na cały ostatni kwartał tego roku. Powody zmian w stawkach tłumaczy Wojciech Kiljańczyk, przewodniczący Rady Miasta w Rybniku.

Opłaty za śmieci w Rybniku będą niższe

Wojciech Kiljańczyk: Są trzy czynniki, które powodują, że możemy obniżyć ceny. Po pierwsze lepszy poziom recyklingu, po drugie obniżenie poziomu składowania i wzrosła liczba kompostowników. One pozwalają rzeczywiście, w całej tej skali umowy z przedsiębiorstwem, które zagospodarowuje odpady na terenie miasta Rybnika, obniżyć cenę z 33 złotych do 24 złotych na osobę na miesiąc w 2024 roku. Natomiast oszczędności, które powstały w systemie spowodowały, że w ostatnim kwartale możemy za cały kwartał obniżyć cenę do 24 złotych na osobę i to jest tak zwane 300+ rybnickie, czyli 300 złotych na czteroosobową rodzinę – taka będzie oszczędność.

Wojciech Kiljańczyk przewodniczący Rady Miasta Rybnika podkreśla że nowe niższe opłaty będą obowiązywać do końca przyszłego roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj